Ana sayfa Gündem Abdullah Avcı: Arda Turan harika!

Abdullah Avcı: Arda Turan harika!

66
0
PAYLAŞ

Avcı’dan Arda sözleri! Harika…

MEDİPOL Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Arda Turan için “Yetenekleri ile birlikte bu sistemin içerisine dahil olarak çok önemli katkılar sağlayacak” dedi.,

Avcı'dan Arda sözleri! Harika...

Medipol Başakşehir, Süper Lig’de Bursaspor‘u deplasmanda 3-0 yendi. Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı maç sonu yaptığı açıklamada Arda Turan‘ın performansını değerlendirdi. “Oyuncuların yeteneğini alamazsın, yetenekleri vardır elinde” diyen tecrübeli çalıştırıcı, “Arda Turanın 1 senedir maç performansında eksiklik vardı, ekimiz Barcelonadan antrenman verilerini aldı, antrenman planlaması yapıyoruz. Yetenekli olduğu için topu kaybetmeyen, yeteneklerini doğru kullanan bir oyuncu. Bugün de golle başlaması hem onun için hem de bizim için harika. O yetenekleri ile birlikte bu sistemin içerisine dahil olarak çok önemli katkılar sağlayacak” ifadelerini kullandı.

“İKİNCİ GOLDEN SONRA OYUNUMUZ KENDİ KALİTEMİZE YAKIN OLDU”
Bursasporun iki farklı formasyonda oynayan bir takım olduğunu belirten Abdullah Avcı, kendilerinin de buna göre bir çalışma gerçekleştirdiğini söyleyerek, “Baskıyı nasıl yapacağız, topa sahip olduğumuzda opsiyonlarımızı nasıl kullanacağız bununla ilgili çalışmalar yaptık. İlk gole kadar yüzde 81 oranında topla oynamışız. 61 dakika top oyunda kalmış, oyunun bütününde ise yüzde 61 ile topla oynadık. İkinci golden sonra 45 ve 55inci dakikalar arasında baskı yer gibi olduk, bireysel hatalar yaptık. İkinci golden sonra oyunumuz kendi kalitemize yakın oldu” diye konuştu.
“BURSASPOR’A KARŞI BU SKORU ALMAK KOLAY DEĞİL”
Oyuncularının maçta bir pozisyon verdiklerini ama genel anlamda iyi oynadıklarına işaret eden Abdullah Avcı, “Pas oyununu bazen çok abarttık, tekrar tekrar geriye döndük atak sonuçlandırmayı daha fazla yapabilirdik. Böyle bir deplasmanda, seyirci atmosferinde ve farklı formasyonlardaki Bursaspora karşı hem bu oyunu oynamak hem de bu skoru almak kolay değil. Oyuncularımın bireysel performansları ve sistemin içindeki performansları son derece iyiydi. Bursaspor, her yerde herkese karşı sonuç alabilecek bir takım” açıklamasını yaptı.
Abdullah Avcı ayrıca, maçtan sonra üzücü bir haber aldıklarını da belirterek “Şehitlerimiz var, kazandık seviniyoruz ama hayatın bir takım gerçekleri de var, herkese başsağlığı diliyorum dedi.
(Vatan)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here