Ana sayfa Anasayfa “Beşiktaş oyunu kazandım diye düşünürse..” Süleyman Tetik yazdı..

“Beşiktaş oyunu kazandım diye düşünürse..” Süleyman Tetik yazdı..

337
0
PAYLAŞ

Beşiktaş, ‘bölüm sonu canavarı’nı geçti ama oyun henüz bitmedi..

 

Beşiktaş, kalan haftalarda onlara en çok problem çıkarabilecek rakiplerinden birini kolay geçti.
Artık sırat köprüsü onlar için geçildi.

YORUM | Süleyman Tetik   @salomontetik


Maçlar uzatmaya gidince taktik, teknik anlamda konuşacak çok bir şey kalmaz bazen. O andan sonra nasıl oynadığın değil nasıl kazandığın önemlidir. Süper Lig’de artık uzatmalar başladı ve Beşiktaş, kalan haftalardaki en sıkıntılı maçlarından birini Akhisar’da oynadı.

Beşiktaş, bu maçtan önce Akhisarspor’la deplasmanda oynadığı beş maçtan yalnızca bir galibiyet çıkarabilmişti. Yani o kadar korkunç bir deplasman ki bu, Beşiktaş taraftarı Akhisarspor’u ‘bölüm sonu canavarı’ olarak nitelendiriyordu. Yanlış da sayılmazdı. Üstünüzdeki iki takımın karşılaşacağı bir haftada, ‘bölüm sonu canavarı’ deplasmanında kazanmak, derbi kazanmak kadar değerliydi.

Beşiktaş tüm rakiplerini hayal kırıklığına uğrattı

Açıkçası Beşiktaş bugün diğer rakiplerinin tamamını hayal kırıklığına uğrattı. Muhtemelen şampiyonluk mücadelesi veren diğer kulüplerin taraftarları, bu akşam televizyon karşısına geçip siyah-beyazlı takımın yıpranacağını ve tabii ki puan kaybedeceğini umut ediyordu. Babel’in ilk dakikalardaki golü gelmeseydi Beşiktaş’ın bu saydığımız senaryoları yaşaması muhtemeldi. Ama elinizde Babel kalitesinde bir oyuncunuz olunca golün ne zaman geleceğini kestiremiyorsunuz. 1-0’dan sonra Beşiktaş zaman zaman temposunu yükseltti, zaman zaman hatalar yaptı. Akhisarspor daima oyunun içindeydi. Maç 3-0 bitse de oyun birçok kişiyi tatmin etmemiş olabilir. Ancak başta da söylediğim gibi böylesi haftalarda ve böylesi deplasmanlarda nasıl oynadığınızdan çok nasıl kazandığınız önemlidir. Beşiktaş bugün, maç fazlasıyla da olsa bu sezon ligde ilk kez liderlik koltuğuna oturdu ve bunu korkulu rüyası Akhisar deplasmanında yaptı. Sırat köprüsü geçildi, peki şimdi?

Beşiktaş kendi kaderini kendi çizecek

Pazar akşamı Galatasaray, evinde Başakşehir’le oynayacak. Bu maçtan çıkacak her sonuç, Beşiktaş için farklı bir senaryo anlamı taşıyacak. Başakşehir kazanırsa siyah-beyazlı takım kalan haftalarda puan kaybı yapmayıp Başakşehir’in puan vermesini dileyecek, beraberlik durumunda da aynı durum geçerli olacak. Galatasaray’ın kazanması durumunda ise Beşiktaş kendi kaderini kendi belirleyecek. Nasıl mı? Reçete basit. Türk Telekom Stadyumu’nda Galatasaray’ı yen, şampiyon ol. Beşiktaş için halen zor bir süreç var. Siyah-beyazlılar halen başkalarının elinde tuttuğu iplerin gerisinde sırasını beklemek zorunda.

Fakat unutmamak gerekiyor ki muhtemelen Beşiktaş camiası ve taraftarı, tüm bunları düşünmek yerine sırtını koltuğa verip Pazar gecesini beklemeye başladı. Böyle bir ortamda Cuma maçını kazanma rahatlığı, hayatın en konforlu anlarından biridir. Bir Beşiktaşlı için bu sezonki en stressiz hafta sonlarından biri bugün başlıyor. (goal)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here