Ana sayfa Gündem Beşiktaş’tan son dakika UEFA açıklaması..

Beşiktaş’tan son dakika UEFA açıklaması..

241
0
PAYLAŞ

Beşiktaş’tan UEFA açıklaması! “Yeni kısıtlama…”

Beşiktaş'tan UEFA açıklaması! "Yeni kısıtlama..."

Beşiktaş, UEFA’nın finansal fair-play kararına ilişkin resmi sitesinden bir açıklama yayınladı.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

“Dün UEFA’nın yaptığı açıklama üzerine basın yayın organlarında ‘UEFA’dan Beşiktaş’a Kötü Haber’ başlıkları ile yer alan haberlerle ilgili kamuoyunu bilgilendirmek isteriz.

Kulübümüz, finansal fair play kriterleri çerçevesinde UEFA ile 3 yıllık anlaşma yapmıştır ve bu anlaşmada geriye 1 yıllık süreç kalmıştır.

Bazı basın yayın organlarında zaman zaman FFP Kriterlerinin bu yaz sona ereceği haberleri üzerine, Başkanımız Fikret Orman en son geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir basın toplantısında konuya açıklık getirip, ‘UEFA ile yaptığımız anlaşmanın 2 yılının geride kaldığını ve önümüzdeki sene de devam edeceğini’ net bir şekilde ifade etmiştir.

Kulübümüz, UEFA ile yapılan anlaşmada ilk 2 yıllık süreçte fesih ve ceza getirebilecek tüm hedefleri tutturmuş ve verdiği sözleri tutmuştur.

UEFA’nın yazılı metninde geçen ‘kısmi uygunluk’ ifadesi sadece kalan süre ile alakalı olup, kulübümüzün zaten bilindiği gibi 1 yılı daha kaldığının ifadesidir. UEFA’nın kulübümüze herhangi bir yeni kısıtlaması bulunmamaktadır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız. ”

(Ajansspor)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here