Ana sayfa Gündem İşte Hamit Altıntop gerçeği!.. Takım bulamazsa parasını Galatasaray’dan alacak!.

İşte Hamit Altıntop gerçeği!.. Takım bulamazsa parasını Galatasaray’dan alacak!.

221
0
PAYLAŞ

‘Anladım ki G.Saray seviyesinde değilim’

Tuzla maçında dökülen Hamit, bitiş düdüğü ile birlikte kafasında G.Saray’ı bitirdi.. Yönetimle fesih konusunda anlaşan Hamit’in kafa karıştıran bir sözleşmeyi kabul ettirdiği ortaya çıktı.. Tecrübeli oyuncu ara transferde takım bulamazsa, sarı-kırmızılılar Hamit’in parasının tamamını sezon sonunda ödeyecek..

'Anladım ki G.Saray seviyesinde değilim'

Maçtan sonra yöneticilerle konuşan 34 yaşındaki oyuncu “G.Saray’a artık faydalı olamam” dedi. 

Hamit geçmiş sezonlardan alacağı 1.6 milyon Euro dışında para istemezken ikinci yarı için yeni takım bulması halinde kazancını da bu bedelden düşecek.
SARI-kırmızılılarda Türkiye Kupası’ndaki Tuzla yenilgisi yaprak dökümüne de neden oldu. 2012-13 sezonunda Real Madrid’den transfer edilen Hamit Altıntop ile yolların ayrılmasına karar verilirken o gece neler yaşandığını VATAN Spor açıklıyor… Tuzla karşısında dökülen, taraftarın ve yönetimin tepkisini çeken deneyimli oyuncu karşılaşmanın bitiş düdüğü ile birlikte G.Saray kariyerine de noktayı koydu.
MAÇIN sonrasında soluğu yönetimin yanında alan 34 yaşındaki oyuncu 6 yıllık G.Saray kariyerini bitirmek istediğini yönetime iletti. Takımdan ayrılmak istediğini söyleyen Altıntop, “Bugün anladım ki ben artık G.Saray seviyesinde oynayabilecek ve takıma katkıda bulunabilecek bir durumda değilim. Bu takıma katkı vermeyi, forma giymeyi çok istiyorum. Sezon başından bu yana da büyük fedakârlıklarla çalıştım. Fakat anladım ki ben G.Saray’a artık faydalı olamayacağım. Ayrılmak istiyorum” dedi.
YÖNETİMİ UĞRAŞTIRMADI
BU sözlerin ardından hem menajeri hem de Hamit yönetim ile kısa bir görüşme yaparken mali detaylar da çözüldü. Sezon başında geçmiş sezonlardan kalan alacakları sebebiyle 1.6 milyon Euro’luk yeni bir anlaşmaya imza atan ve eski alacaklarının dışında bu sezon için sadece maç başı paraya oynamayı kabul eden Hamit tazminat da istemedi.
YENi bir takım bulması durumunda buradan alacağı parayı, G.Saray’da kalan alacağından düşmeyi kabul eden Hamit, sezon sonuna kadar takım bulamazsa eski alacaklarının tamamını alacak.
kaynak: vatan

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here