Ana sayfa Gündem Muslera için şok iddia.. “Parasını alamadığı için..”

Muslera için şok iddia.. “Parasını alamadığı için..”

232
0
PAYLAŞ

Muslera için “FEDA” dönemi sona erdi..

Galatasaray’da Fernando Muslera bugün kalede olmayacak..

Sağlık kurulu Urguay’lı file bekçisinin sakatlığı olduğu için bugün forma giyemeyeceğini açıkladı..

Ancak Florya’ya yakın isimler çok farklı bir iddiayı gündeme taşıdı..

Bu kişilerin iddiasına göre; Muslera, Galatasaray Yönetimi’nden içeride olan parasının bir kısmını talep etti..

Buna gerekçe olarak da yapacağı bir ödemeyi gösterdi.. Muslera yapcağı ödemenin belgelerini de yönetime sundu..

Ancak Muslera’nın bu isteğini büyük bir maddi sıkıntı içinde olan yönetim karşılayamadı.. Tccrübeli kaleciden biraz daha dişini sıkması istendi.

Bu gelişme üzerine tecrübeli file bekçisinin, “Ben kırık parmakla oynayarak zaten gereken fedakarlığı yapıyorum ama siz benim bir sorunumu bile çözemiyorsunuz” diyerek yöneticilere sert çıktı..

Muslera’nın bu sert çıkışı Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yankılandı… İddiaya göre olaya bir çok kişi tanık oldu..

Bu yaşananların ardından da Muslera’nın bugün yapılacak Başakşehir maçında sakatlığını öne sürerek sahaya çıkmak istemediği ifade edildi..

Bilindiği gibi Fernando Muslera son 3 maçtır parmağı kırık olmasına karşın özel bir eldiven yardımıyla maçlara çıkıyordu.

Bundan sonra ne olur, neler yaşanır? onu da bekleyip göreceğiz.

BU DA FANATİK GAZETESİ’NİN BUGÜNKÜ MUSLERA HABERİ:

As takımdaki kalecilerinin tümünün sakatlanması nedeniyle büyük bir fedakarlık yaparak Konyaspor, Karabükspor ve Akhisar maçlarında kırık parmakla oynayan Fernando Muslera, Cenk’in tamamen iyileşmesiyle birlikte eldivenleri takım arkadaşına devretmeye hazırlanıyor. Galatasaray‘ın bugün Başakşehir‘le deplasmanda oynayacağı Türkiye Kupası mücadelesinde, kaleyi Cenk Gönen koruyacak.

Büyük fedakarlık örneği!

Ocak ayı devre arası kampını Antalya’da gerçekleştiren Galatasaray, çalışmaların ilk gününde Muslera’dan gelen haberle sarsılmıştı. Uruguaylı kalecinin, idman sırasında serçe parmağının kırılmasının yan ısıra, 2. kaleci Cenk’in menüsküs ameliyatı olması, Eray’ın da arka adalelesinden sakatlanması üzerine, Sarı Kırmızılı ekibin kalesini koruyacak tek sağlıklı isim olarak U21 takımının kalecisi Batuhan Ahmet Şen kalmıştı.

Fernando Muslera, bu gelişmeler üzerine büyük bir fedakarlık örneği sergileyip özel bir eldiven hazırlatarak, Sarı Kırmızılıların 3 maçında kırık parmakla kaleyi korudu.

Cenk iyileşti, fedakarlığa gerek kalmadı

Aradan geçen bir aylık sürede, takımdaki sakat isimler ise bir bir iyileşmeye başladı. Menüsküs ameliyatı olan ve yaklaşık 3 hafta sahalardan uzak kalan Cenk Gönen’in tamamen iyileştiği ve oynamaya hazır olduğu öğrenildi. Bu gelişme üzerine toplanan Galatasaray sağlık ekibi, Muslera’nın parmağındaki kırığın tamamen kaynaması için 1 hafta dinlendirilmesi gerektiği yönünde görüş bildirdiler. Uruguaylı kalecinin de bu tavsiyeye uyarak, Başakşehir maçında eldivenleri, takım arkadaşı Cenk Gönen’e devredeceği öğrenildi.

Ayrıca Muslera’nın tedavisininin olağan seyrinde devam ettiği ve herhangi bir sorununun olmadığı da belirtildi.

(fanatik / serdar dinçbaylı)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here