Ana sayfa Gündem Özbek: “Ülkemize musallat olan terör belasını şiddetle kınıyorum ve lanetliyorum..”

Özbek: “Ülkemize musallat olan terör belasını şiddetle kınıyorum ve lanetliyorum..”

225
0
PAYLAŞ

GS TV mikrofonlarına konuşan başkan Özbek, şu ifadeleri kullandı:

“Dün şehit olan güvenlik görevlilerimiz ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Allah acılı ailelerine sabır versin. Ülkemize musallat olan terör belasını şiddetle kınıyorum ve lanetliyorum. Ülkenin huzuruna yönelik bu saldırılar inşallah son bulur. Çok vahim bir olaydı. Özellikle bir spor müsabakasının ertesinde planlanması spora da terörü bulaştırmak istemelerinin bir göstergesi. Acılı ailelerin acılarını paylaşıyorum, ülkemize de başsağlığı diliyorum… Dünkü vahim olay tüm camiamızı ve ülkemizi büyük bir acıya boğdu. Allah milletimize sabır versin. Şehitlerimizin mekanı cennet ruhları şad olsun…“

Başkan Dursun Özbek; Kulaksız Mezarlığı’nda 30 yıl önce Galatasaray A takımı antrenmanında vefat eden aynı isimdeki yeğeni Dursun Özbek’i kabri başında anarken de şunları söyledi:

“Yeğenim olan Dursun Özbek ise bundan tam 30 sene önce Galatasaray’ın alt yapısından yetişmiş bir sporcuydu. O zamanki teknik direktörümüz Jupp Derwall kendisini alt yapıdan A takıma aldı ve ilk çıktığı antrenmanda da Florya’da arkadaşlarının kolları arasında hakkın rahmetine kavuştu. Belki o günkü heyecanı taşıdı, Galatasaray’da futbol oynayabilecek olmasının hayali onu öylesine etkilemiş olacak ki antrenman sırasında vefat etti. Ruhu şad olsun. Galatasaray sevgisiyle öldü. Dolayısıyla 30. ölüm yıldönümünde kendisini hatırlamak istedim ve yeğenimin ziyaretine geldim. Mekanı cennet olsun. Galatasaray sevdalısı olarak Galatasaray’a vereceği çok şey vardı ama çocuk yaşta orada vefat etti…”

(habertürk)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here