Ana sayfa Gündem Pogba transferinde büyük yolsuzluk!. Menajer 49 milyon euro cebe indirmiş!.

Pogba transferinde büyük yolsuzluk!. Menajer 49 milyon euro cebe indirmiş!.

219
0
PAYLAŞ

FIFA haksız değilmiş!

Pogba transferinde menajere 49 milyon Euro..

FIFA araştırmakta haksız değilmiş. Bonservisine 89 milyon Pound ödenen Pogba’nın transferinde menajeri, FIFA talimatlarına aykırı olarak iki kulübü ve futbolcuyu temsilen toplam 41.3 milyon Pound (49 milyon Euro) komisyon almış.

FIFA haksız değilmiş! Pogba transferinde menajere 49 milyon Euro

Pogba, yaz transfer döneminde Juventus’tan Manchester United’a toplam 89 milyon Pound bonservis bedeliyle transfer olmuştu. Bu bedel, bugüne kadar dünya futbol tarihinin en yüksek bonservisiydi. Geçtiğimiz günlerde bu tranferi mercek altına alan FIFA usulsüzlük tespit etti.

Mino Raiola‘ya üç taraftan komisyon

Dünya rekortmeni Pogba’nın transferi hakkında FIFA bir inceleme başlatmıştı. İncelemenin sebebi Pogba’nın menajeri Mino Raiola’nın aldığı komisyon bedeliydi.

FIFA kurallarına göre, bir menajer transfer operasyonunda birden fazla tarafı temsil edemiyor. Ancak Raiola, Paul Pogba’nın Manchester United’a transferinde üç tarafı da temsil etti.

49 milyon Euro ödenmiş

Raiola’ya Juventus 22.8 milyon Pound, Manchester United beş yıl içinde 16.39 milyon Pound ödeyecek. Pogba da Raiola’ya ait olan Uuniqq SARL şirketine 2.2 milyon Pound verecek. Böylece Raiola’nın bu transferden toplam komisyonu 41.3 milyon Pound’u (yaklaşık 49 milyon Euro) bulacak.

(Ntv Spor)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here