Ana sayfa Gündem “Riekerink’in bu takımın başında olması!..”

“Riekerink’in bu takımın başında olması!..”

183
0
PAYLAŞ

Rıdvan Dilmen Galatasaray-Medipol Başakşehir maçını yorumladı!

Rıdvan Dilmen Galatasaray-Medipol Başakşehir maçını yorumladı!

Sabah gazetesi yazarı Rıdvan Dilmen, Galatasaray-Medipol Başakşehir maçının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Önce bir Başakşehir’de neler oluyor ona bakalım; bu takım ligde sadece dört puan kaybetmiş, düne kadar dört deplasman maçını da kazanmış. Dün de beşinci deplasmanına çıktı ve kazandı. Beş deplasmanda sadece bir gol yiyen bir takım… Tam bir sistem takımı.. Fenerbahçe’de tecrübe kazanmış bir Volkan, stoperleri Bekir ve G.Saray’a oynamış Yalçın.. Önlerinde Türk futbolunun en tecrübeli ismi Emre Belözoğlu… Sağda atletik, çabuk oyuncu Visca, sol kanatta bu sen parlayan Cengiz.. Top rakipteyken de oynamasını biliyorlar. Top kendilerindeyken de.. Ve çok tecrübeli bir hocaları var; Albullah Avcı…

Galatasaray’a gelince; Gerida kalan dokuz haftada iki tane iyi oyuncu vardı, Muslera ve Bruma… Biri gol kurtarmadı, diğeri de iyi oynamadı. Bruma uçuyordu, Muslera kurtarıyordu… Bir yerde uçmayacak, bir yerde kurtarmayacaktı… Galatasaray’da geride kalan haftalardaki oyuna baktığımız zaman şöyle müthiş oynadığı üç tane maçını söyleriz. Riekerink, değişiklikleri de yapamıyor. Değişiklikleri yaptıkça sürekli geriye doğru giden takım görüyoruz.. 2-1 mağlupsun Podolski diye bir silahın var… Podolski’yi niye oyuna sokmuyorsun.. Bir antrenör burnundan kan akan bir oyuncuyu 2-1 geride iken yanında da Podolski varken niye oyuna sokmaz anlaşılır gibi değil.. Abdullah Avcı muhtemelen devre arasında oyuncularına kızdı. Neden böyle oynuyorsunuz diye. Attıkaları ilk gol güzel bir organizasyonla geldi.. İkinci gole tamamen çalışmışlar.. İki tane futbolcu yalancı ofsayt koşusu yaptı. Yalçın da güzel bir vuruşla golü attı. Başakşehir yüreğini de koydu içine… Duygularıyla oynayan bir Başakşehir vardı. Boşuna lider değiller… Duyguları oyuna yansıtmaya bir Galatasaray vardı. Muslera her zaman çalım yapamazsın.. Hatasını doğru bir faulle kapattı ama sonunda golü yedi… İkinci yarının ilk 30 dakikasına kadar Başakşehir bana göre iyi oynamadı. Buna rağmen Galatasaray o kadar kötüydü ki maksimum berabere kalırdı… Galatasaray’ın mesafesi uzuyor, uzayınca önde kalamıyor, arkada kalıyor. Gittiği zaman da kalamıyor. Büyük takımlar oh az maç oynayacağız diyemez… Çok maç oynamak avantajdır… Oyuncuların duyguları gidiyor.. Sneijder geçen hafta 18 kişilik kadroda neden yoktu. Yasin kadro dışı.. Bu uygulama kulübe mi ceza, oyuncuya mı? Teknik direktör tecrübesiz… Riekerink için tecrübeli teknik direktör asla diyemem. Oyuncunu burnu kırılıyor, 6 dakika kenarda bekliyor. Bir kere büyük takım antrenörü otoriter olacak. Galatasaray’da tuhaf durumlar oluyor… Podolski diye bir silah 12 dakika kala oyuncu sakatlandı diye oyuna girmez.. Sen o Podolski’yi idare edemezsin, Sneijder’i idare edemezsin.. Galatasaray herkesin antrenörlük yapabileceği bir kulüp değil. Stoperlerin devamlı değişiyor, sağ bekin sürekli değişiyor.. Oyuncu liderin enerjisi ile gider… Galatasaraylı oyuncular hocalarını karar verici görmüyor. Yasin’i hemen kadro dışı bırakıyorsun… Günah değil mi Yasin’e… Oyuncunun o anda neden o hareketi yaptığını anlayacaksın… Kulübe ceza verme, oyuncuya ver.. Bak, Advocaat, Emenike için “Umurumda değil” diyor, işini yapıyor… Galatasaray’da bir lider yok…

AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER
Büyük oyuncular büyük antrenörlerle daha iyi oynar. Bizim bildiğimiz Sneijder bu mu?… Sneider’i kapıdan kovsan bacadan içeri girer. Sneijder, Galatasaray’dan daha iyi bir takım bulur mu?.. Bulamaz… Büyük oyuncular, büyük yıldızlar geldikleri takımlara uyarlar… Quaresma geldi, Beşiktaş’a uydu… Çünkü Beşiktaş’ın başında Şenol Güneş var. At sahibine göre kişner… Riekerink alt yapıda oyuncu yetiştirebilir ama Galatasaray’ın teknik direktörlüğünü yapamaz… Sneijder Fatih Terim’le Mourinho ile çalışmış… Şimdi, kendisinin teklif ettiği ancak rüyasında bile göremeyeceği Rikerink G.Saray’ın hocası olmuş. Rikerink hoca olursa yıldızlar küser, skorlar da böyle aldatıcı olur… Belki dünya iyisi insandır ama Galatasaray’ı zor kaldırır.

kaynak: sabah

Dilmen’den itiraf!. NTV spor’da açıkladı..

‘G.Saray’ı şu anda…’

Yorumcu Rıdvan Dilmen, NTV Spor’da Galatasaray-Medipol Başakşehir karşılaşmasını değerlendirdi. Sarı kırmızılı takımın teknik patronu Riekerink’e eleştirilerde bulunan Dilmen, Başakşehir’in kaptanı Emre Belözoğlu hakkında ilginç ifadeler kullandı.Galatasaray – Medipol Başakşehir maçı ve Emre Belözoğlu hakkında açıklama yaptı.

“Maçta seyirci yok, bu çok enteresan. Baktığımızda iki tane iyi takım oynuyor. Oynuyor derken, ilk yarıda oynayamadılar. Skora göre maç oldu. Galatasaray’ın hemen hemen bütün duran topları tehlikeli oldu..

Dilmen'den itiraf! 'G.Saray'ı şu anda...'

 

Emre Belözoğlu ile görüşmek istiyorum. Ben de iz bırakan olay; Emre Belözoğlu ile Ali Palabıyık arasında ne geçti? Kart göstermemek için herhalde özel bir şey konuştular. Emre’nin mutlaka daha sakin olması lazım. Başakşehir’i eksik bırakabilir..

Ligde 10 hafta geride kaldı, iki oyuncudan bahsediyoruz: Biri Muslera, diğeri Bruma… Hocam, 2-1 mağlupsun, Podolski gibi bir silahın var… Futbolcun sakatlandı. Podolski’yi niye 5-6 dakika önce kullanmıyorsun?

Riekerink için bir anda Guardiola havası verildi. Galatasaray iyi oynadı diyebileceğimiz 3 maç sayabiliriz. Muhtemelen Abdullah Avcı devrede oyuncularına kızdı. ‘Benim takımım bu değil’ dedi. Başakşehir’e ne kadar övgüler yağdırsak, azdır.

Galatasaray bugün havasında değildi. Dün Mourinho’nun da dediği gibi duygularıyla oynamadılar. Riekerink harika bir insan olabilir, ama tecrübesiz. Alt yaş takımları ile Galatasaray bir değil, Galatasaray büyük kulüp… Riekerink gitsin, altyapıda oyuncu yetiştirsin. Riekerink Galatasaray gibi bir kulübün belki 5 yıl sonra antrenörü olur, ama şu anda olamaz, taşıyamaz Galatasaray’ı…”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here