Ana sayfa Gündem Rıza Çalımbay’dan Beşiktaş maçı öncesi olay sözler: Türkiye’nin en iyi takımını yenmek...

Rıza Çalımbay’dan Beşiktaş maçı öncesi olay sözler: Türkiye’nin en iyi takımını yenmek o kadar kolay mı?

288
0
PAYLAŞ
Çalımbay'dan flaş açıklamalar!

Çalımbay’dan flaş açıklamalar!

Beşiktaş kanatlardan durdurulabilir mi? Beşiktaş’ın yorgunluğu ve Quaresma’nın yokluğu avantaj mı? Trabzonspor kazanabilecek mi?

Trabzonspor teknik direktörü Rıza Çalımbay  Radyospor’da  katıldığı bir programda soruları yanıtladı. Beşiktaş’ın  sadece kanatlarına önlem alınarak  durdurulabilecek bir takım olmadığına işaret eden Çalımbay “Beşiktaş’a önlem almayı başaramazsanız  her tarafı ile iş yapabilecek bir takım. Orta sahası  göbek atakları savunma oyuncuları ile de  her hattı ile tehlikeli ve üretken bir takım. O nedenle Beşiktaş’ın  kanat ataklarını kesmekle iş bitmiyor”  dedi.

Türkiye’nin en iyi takımının Beşiktaş olduğunu ve çok alternatifli bir kadroya  sahip olduklarını söyleyen  Rıza Çalımbay sözlerini şöyle sürdürdü

“Quaresma  kart görmüş. Beşiktaş iki Fenerbahçe maçı oynayıp yorulmuş! Bu gibi mazeretlere  asla katılmıyorum. Çünkü kadrosu  çok geniş ve alternatifleri bol. Daha önemlisi yedek oturan oyuncusu ile oynayan futbolcularının kaliteleri birbirinden farklı değil. Sahaya aynı anda  iki tane çok kaliteli  kadro çıkarabilecek durumdalar. O nedenle yorgunluk  gibi mazeretler  bence doğru bir tespit olmaz..”

Beşiktaş’ı yenmek istediklerini söyleyen Rıza Çalımbay  “Biz Trabzonspor olarak daha kısıtlı imkanlara  daha dar kapsamlı kadroya sahibiz. Burak, Mustafa Akbaş ve Castillo  olmayacak. Fakat  oynayacak oyuncular verilen görevleri iyi yaparsa  kimin oynadığının çok farkı kalmaz. Arkadaşlarımızla  sürekli konuşuyoruz. Herkes bu maçta  kendi performansının üzerine çıkmak zorunda. Bunu yapıp  kazanmak  iyi bir sonuçla sahadan ayrılmak düşüncesindeyiz” ifadesini kullandı..

Kaynak: trabzonhaber

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here