Ana sayfa Gündem SON DAKİKA.. Hasan Şaş ve Tugay Kerimoğlu iddiası!

SON DAKİKA.. Hasan Şaş ve Tugay Kerimoğlu iddiası!

253
0
PAYLAŞ

Hasan Şaş ve Tugay Kerimoğlu’na kapılar kapalı!

Galatasaray camiasında bugün herkes gözünü Jan Olde Riekerink konusunda Başkan Dursun Özbek ve Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu’nun yapacağı toplantıya çevirdi… Gündemdeki iki isim Hasan Şaş ve Tugay Kerimoğlu ise veto yedi…

Hasan Şaş ve Tugay Kerimoğluna kapılar kapalı

Galatasaray’da Riekerink’in kaderi bugün belli olacak. Başkan Dursun Özbek yöneticiler ve Hollandalı hoca bir araya gelecek. Peki bu zirve öncesinde Galatasaray’da neler yaşandı ve neler konuşuluyor… Bugün neler olacak sizlere aktaralım…

APAR TOPAR LOCAYA ÇIKTI

2-1’lik Kayserispor mağlubiyeti Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’i de çok öfkelendirdi. Dursun Özbek, Riekerink’ten sıcağı sıcağına hesap sordu. Türk Telekom Arena Stadı’nda basın toplantıları sona erip herkes stattan ayrılmaya hazırlanırken Galatasaray Başkanı Özbek, Riekerink’i hemen locasına çağırdı.

BAŞKANIN DA SABRI TAŞTI

Dursun Özbek, Riekerink’e Kayserispor karşısındaki kötü futbolun ve mağlubiyetin hesabını sorarken locadaki 15 dakika süren bu görüşmeye Levent Nazifoğlu ve Cenk Ergün de tanıklık etti.  Kısaca tüm eleştirilere rağmen Hollandalı hocaya sezon başından bu yana sahip çıkan Dursun Özbek’in de sabrı artık taştı.

 

Hasan Şaş ve Tugay Kerimoğluna kapılar kapalı

GÖZLER ZİRVEYE ÇEVRİLDİ

Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetimi, locadaki bu zirvenin ardından olağanüstü toplantı kararı aldı. Bugün başkan Dursun Özbek, Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyeleri Levent Nazifoğlu, Mehmet Özbek ve Alp Yalman bir araya gelecek..

AYRILIK KARARI DA ÇIKABİLİR

Bugüne kadar net şekilde Riekerink’in sezonu tamamlayacağını ifade eden G.Saray yönetimi maç bitiminde ilk kez “Sabah bu konuda toplantı yapıp buradan öne çıkan fikre göre karar alacağız” diyordu. Yani Riekerink zirvesinde flaş bir ayrılık kararı da çıkabilir.

PEKİ GÖNDERELİM, ANCAK

Fakat, Galatasaray yönetiminin kafasındaki soru işareti şu: “Peki, Riekerink’i gönderelim. Ancak sezon sonuna kadar Galatasaray’ı başarıya ulaştıracak kimi getirebiliriz?”

 

4 AYLIĞINA KİM GELİR?

Çünkü Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve yönetimi, sarı kırmızılı takımı başarılara ve şampiyonluğa götürecek teknik adam transferini UEFA’nın da Finansal Fair Play kıskacından kurtulduktan sonra sezon sonunda yapacak.  Bu yüzden sadece 4 aylığına bu teklifi kabul edecek bir teknik adam aranıyor. Şu anda en ideal isim Raşit Çetiner… Peki, sizlere medyada konuşulan isimler hakkında önemli ipuçları verelim.

 

Hasan Şaş ve Tugay Kerimoğluna kapılar kapalı

İSTENMİYOR AMA…

Gündemde adı sıkça zirveye çıkan ve çok konuşulan Hasan Şaş ismini ilk kez Hürriyet’ten okudunuz. Ancak… Galatasaray yönetiminde bir isim Hasan Şaş ve Tugay Kerimoğlu’nun göreve getirilmesine net şekilde karşı olduğunu herkese ilan etmiş durumda… Bunu da Galatasaray kulübü Başkanı Dursun Özbek ve yöneticilerle paylaştı…

ŞAŞ’A KAPILAR KAPALI GİBİ

Sadece Hasan Şaş değil, sarı kırmızılı camianın iki önemli ismine daha Florya’nın kapıları büyük ölçüde kapalı gibi…Bülent Korkmaz ve Bülent Ünder, geçen yıl Mustafa Denizli’nin istifası sonrasında çeşitli nedenlerle Galatasaray yönetiminin yaptığı teklifi kabul etmediği için listede yok.

ÇETİNER ENDİŞESİ!

Ve Galatasaraylı bir yöneticinin önerdiği ve göreve seve seve kabul edeceğini açıklayan Raşit Çetiner konusuna gelirsek… Raşit Çetiner konusunda Galatasaray yönetiminin en büyük çekincesi şu… Raşit Çetiner en son 4 sene önce Şanlıurfaspor’u çalıştırdı.  Çetiner’in, 2013 yılından bu yana bir kulüp çalıştırmaması yönetimin kafasındaki en büyük soru işareti.

Hasan Şaş ve Tugay Kerimoğluna kapılar kapalı

KOLTUĞU BIRAKMAZ…

Bu arada belirtelim… Galatasaray taraftarının istifaya davet ettiği Jan Olde Riekerink’in ajandasında kesinlikle ‘istifa’ gibi bir gündem yok. Hollandalı, bugünkü toplantıda gönderilmediği sürece görevini bırakmayı düşünmüyor. Çünkü Riekerink, aylık 17 bin Euro’ya geldiği Galatasaray ile yıllık 900 bin Euro’ya imza attı ve bu parayı bırakmayı kesinlikle düşünmüyor.

 

Kaynak: Hürriyet / Ali Naci Küçük

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here