Ana sayfa Gündem Terim: Bundan önceki tuzağa düşmeyeceğim!.

Terim: Bundan önceki tuzağa düşmeyeceğim!.

149
0
PAYLAŞ

Fatih Terim Kosova maçı öncesi basın toplantısı düzenledi..

A Milli Futbol Takımı’nda Kosova maçı öncesi Fatih Terim ile birlikte Okay Yokuşlu, Cengiz Ünder ve Kaan Ayhan basın toplantısı düzenledi…

Fatih Terim Kosova maçı öncesi basın toplantısı düzenledi

Basın toplantısında ilk olarak oyuncular açıklamalarda bulundu:

Okay Yokuşlu: “Uluslararası düzeyde edilen tecrübe en önemlisi. Takımda iyi bir uyum içerisindeyiz.”

Cengiz Ünder: “Bugünlere gelene kadar çok çalıştım. Buraya geldiğim için gururlu ve onurluyum. Daha çok çalışıp uzun süre forma giymek istiyorum”

Kaan Ayhan: “Kendimi merkezde daha iyi görüyorum ve orada oynamayı seviyorum. Hoca nereye koyarsa orada oynarım. Bir gün Türkiye’de oynamak hayalim olabilir ama şu an Fortuna Düsseldorf’un oyuncusuyum. Ama hayat bu, belli olmaz.”

Oyuncuların ardından sözü alan Terim şunları söyledi:

“BUNDAN EVVEL DÜŞTÜĞÜMÜZ TUZAĞA MÜSAADE ETMEK İSTEMİYORUM”

“Çok önemli bir maçımız var. 24 saat kala Kosova maçının dışında hiçbir soruya cevap vermeyeceğim. Maçtan sonra ne isterseniz sorun.Bundan önce 24 saat kala konuşulanlar yüzünden sıkıntı yaşadık. Her maç bizim için çok önemli ama bundan sonra en ufak sıkıntıya tahammülümüz kalmadı. Bundan önce düştüğümüz tuzağa veya yapılana müsaade etmeyeceğim. Bu yüzden maçla alakalı sorular sorun. Bizlerin ve oyuncuların etkilenmesine sebep olan birçok şey yaşadık. Bundan evvel düştüğümüz tuzağa müsaade etmek istemiyorum. Her maç her rakip bizim için önemli. Her maça aynı ciddiyetle çıkıyoruz.

27 kişiden kalan 4 kişiyi akşam antrenmanından sonra belirleyeceğim. 1-2 sıkıntılı oyuncumuz var. Onun için kadroyu veremiyorum. Bazı mevkilerde fazla isim var, oradan dışarıda kalan olacak.

“SAHAMIZDA BERABERLİK BAŞARISIZLIK”

Hırvatistan maçından 1 puan aldık ve gruba başladık ama ondan sonra galip gelememek bizim için üzücü oldu. Olaya gerçek bir gözle bakıcak olursak; 2-0’dan 2-2 yakalamak başarı ancak kendi sahamızda beraberlik başarısızlık. Elimizi vicdanımıza koyalım. Herkes, Hırvatistan maçında 5 yememizi bekliyordu. Biz oradan 1 puanla döndük. Hollanda yoktu, biz vardık. orada olmak önemli bir şeydi. İzlanda’ya kaybetmemiz doğal karşılanabilir. Daha önce de tam kadroyla 3-0 yenilmiştik ama o turnuvaya da gitmiştik. 15 maç mağlup olmayan, bazen 3 maç da kazanamayabilir. 3 puan aldıkça, yukarıdaki yerimizi alacağız. Hollanda’nın olmadığı, bizim olduğumuz turnuva olarak düşünebilirsiniz. Bir kere o başarıyı bir kenara koyalım.

ARDA İÇİN KAPTANLIK AÇIKLAMASI…

Kaptanlık konusunda bir sıkıntı olmadı. En fazla milli olan da bildiğim kadarıyla Arda görünüyor. Mehmet, Arda, sırayla herkes gidiyor. Kaptanlıkta bir sorun yok.

“İNŞALLAH BİR SÜRPRİZE DENK GELMEYİZ”

Tarih inşallah tekerrür eder. Estonya’dan 1 puan alıp gruba öyle başlamıştık. Ortam şu an çok iyi, umarım bu lehimize olur. Herkes kampta çok iyi çalışıyor. İyi konsantre olduklarını görüyorum. Ben de iyiyim. Allah’a şükür bir şeyim yok. Hiç kimse hesap yaparken burdan 2 puanla 3 puanla çıkarız diyen olmaz. Burdan 9 puanla çıkarız diyen olmadı. Ama hedef bu. Önümüzde 2 Kosova, 1 Findlandiya maçı var düşüncesiyle hareket edince, inşallah bir sürprize denk gelmeyiz.

Üst tarafta olağanüstü bir hal olmazsa, ilginç bir sıralama olacaktır. Sahamızda tabii ki yenilebiliriz. Ama Hollanda’ya yaptığımızı yapabiliriz. Kırılmaların çok fazla sayıda yaşanacağı bir grup yaşıyoruz. Sırtımız yere gelmeden pes etmemek lazım.

“HIRVAT MAÇINDA HERKES 4-5 DİYORDU”

Gruptaki durumu da değerlendiren Terim, “Hırvatistan beraberliği ile iyi başladık ancak sonraki iki maçta da galip gelememek istemediğimiz bir şeydi. Olaylara realist bir şekilde bakarsak; 2-0’dan Ukrayna ile berabere kalmamız başarı; ancak kendi sahamızda kazanamamamız başarısızlık. İzlanda’ya 3-0 kaybetmemiz normal karşılanabilir. Tam kadroyla da kaybetmiştik ve daha sonra kazanıp EURO2016’ya gitmiştik. Milli Takım’ın EURO2016’da olması başarılı bir durumdu, Hollanda’nın olmadığı bir turnuvada mücadele ettik. 15 maç yenilmeyen bazen de 3 maç kazanamayabilir, biz 3 puan aldıkça yukarıdaki yerimizi her geçen gün alacağız. Hırvatistan maçının beraberliği, İzlanda yenilgisi bizim için küçük bir avantaj. Bu iki takımla da kendi sahamızda olacak. Bizim kaybımız aslında iki puandır. Hırvatistan maçından 4-5 beklenirken; bu çocuklar çıktılar ve puan aldılar” şeklinde konuştu.

“GENÇ OYUNCULAR İLE DOĞRU MESAJ VERDİK”

Kosova maçının kadrosu hakkında da konuşan Terim, “Doğru mesaj olabilecek oyuncular ile bugün sizlerin karşısına çıktık. Genç ya da tecrübeli ayrımı yapmıyorum. Cengiz, Okay ve Kaan da bizim yaş gruplarından A Milli Takım’a geldi. Bir silsile var. Milli Takım hocalarımıza da teşekkür ediyorum. Ümit Milli Takım görevini yapmıştır, biz buraya 7-8 oyuncu almışız. Bir kaç genç futbolcuyu daha alacağız yakında ancak bu durum tecrübeli oyuncuları almamamız anlamına gelmiyor. Oğuzhan da genç, Hakan da genç” ifadelerini kullandı.

“MİLLİ TAKIM’DA ÇOK İYİ BİR HAVA”

Milli Takım’daki havanın çok iyi olduğunu ifade eden Terim, “Kaptan kim çıkacak? Burada bir sorun yok, millilik sayısı olarak Arda daha fazla gözüküyor. Daha önce de Mehmet Topal oldu. Bu konuda bir sıkıntı yok. Şu anda çok iyi bir milli takım havası gözüküyor. Son dönemde çok iyiydi ama bu kez daha farklı bir ortam var. Tarih umarım tekrardan ibaret olur. Geçtiğimiz gruba da kötü başlamıştık ancak daha sonra iyi gittik. Yine iyiye gideceğimizi seziyorum. İstekli, arzulu ve her geçen gün daha fazla gelişen bir Kosova var. Kolay bir maç olmayacak. Ukrayna – Kosova maçı iyi bir örnek aslında. Antrenman ve kamptaki gidişten son derece memnunum” dedi.

“HERKES HERKESİ HER YERDE YENEBİLİR”

Gruıptaki son durumu da değerlendiren Terim, “Kimse hesaplamayı yaparken üç maçı da kazanırız demez ama hedefimiz 9 puandı. Grupta hiçbir takımın 9 puanı yok. Kağıt üstünde ve saha üzerinde bazı zorluklar var. Önümüzde Kosova ve Finlandiya maçları var, umarım sürprize denk gelmeyiz ki bizim için ciddi bir sürpriz var. İki maçlar sonucunda olağanüstü bir hal olmazsa üst tarafta enterasan bir hal olacaktır. Önümüzdeki süreçte bir tek Ukrayna’ya gideceğiz. İzlanda ya da Hırvatistan gelip sizi burada yenemez mi, yenebilir ama biz de yenebiliriz. Mecbur kaldığımız zaman yeneriz, bazen bazı şeyleri hatırlatmamız lazım, ufak ufak bunları hatırlatmak gerekiyor. Biz de unutuyoruz zaman zaman, insanın kendisinin de ne yaptığını hatırlaması gerekiyor. İki maç sonunda neye oynamamız, neye göre bir strateji gerçekleştirmemiz gerekene bakacağız. Kırılmaların çok fazla sayıda olacağı bir gruptayız” ifadelerini kullandı.

kaynak: mynet

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here