Ana sayfa Gündem TFF Başkanlığı’na sürpriz aday..

TFF Başkanlığı’na sürpriz aday..

182
0
PAYLAŞ

Sadettin Saran TFF başkan adayı oluyor..

TFF’de ocak ayı için olağanüstü kongre iddiaları dolaşırken başkanlık koltuğu için Sadettin Saran’ın da adaylık için hazırlık içerisinde olduğu öğrenildi.

Sadettin Saran TFF başkan adayı oluyor
Yıldırım Demirören yönetimindeki Türkiye Futbol Federasyonu’nun ocak ayında olağanüstü kongreye gideceği konuşuluyor. Başkanlık koltuğu için ise sürpriz bir isim gündeme geldi: Sadettin Saran. Fenerbahçeli eski yönetici başarılı iş adamlığı kadar, sporun sürekli içinde olması ile de biliniyor. Önümüzdeki hafta içinde Ankara ve Kırıkkale’de kendi imkanları ile yaptırdığı 19’ncu spor kompleksinin açılışını yapacak olan Saran, daha sonra da Başkent’te bu yönde bir dizi özel görüşmelerde bulunacak. Saran’ın başkanlık sürecinde bazı yayın haklarını farklı gruplara devretmesi de gündemde.

5 dil biliyor

Saran, yurt içinde olduğu kadar, yurt dışında da güçlü lobiye sahip. Tam 5 yabancı dil bilen ve Avrupa futbolunun önde gelen ülkeleri ile sıkı ilişkiler içinde bulunan Saran’ın 2024 finalleri için Almanya ile girilen yarışta çok etkili olabileceği konuşuluyor.

Saran doğruladı

Federasyon başkanlığı konusunda yaşanan bu gelişmeleri doğrulayan Saran, “Türk sporunun yıllardır içindeyim. Federasyon başkanlığı konusunda mevcut şartlar oluştuğunda ülke futbolu adına elimi taşın altına koyarım. Hizmet adına ne gerekiyorsa yaparım” dedi.

(FANATİK)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here