Ana sayfa Gündem Wesley Sneijder’ın çok tartışılan istatistiğ!.

Wesley Sneijder’ın çok tartışılan istatistiğ!.

196
0
PAYLAŞ

Wesley Sneijder’siz olmuyor..

Galatasaray’ın yüzü, Hollandalı yıldız Wesley Sneijder’in yokluğunda gülmüyor. Wesley’nin olmadığı maçlarda Galatasaray’ın kazanma oranı sadece yüzde 40’ta kalınca kayıp da büyük oldu..

Wesley Sneijder’siz olmuyor

Galatasaray, Wesley Sneijder’dan yoksun çıktığı bir maçta da kayıp yaşadı. Sakatlığı nedeniyle Kayserispor’a karşı görev yapamayan ve önümüzdeki haftaya bile yetişmeme ihtimali bulunan Hollandalı yıldızın oynamadığı maçlarda sarı-kırmızılıların kazanma yüzdesi 40’ta kaldı. Galatasaray’a geldiğinden bu yana forma giymediği 32 maçta sarı-kırmızılı takım, sadece 13 galibiyet alabildi. Sneijder’ın oynamadığı tam 19 karşılaşmada ise puan kaybı yaşandı.

Yıldız oyuncunun sahaya çıktığı 107 maçta ise sarı-kırmızılılar, 66 kez kazanma başarısı gösterdi. Sneijder’lı Galatasaray’ın kazanma oranı da yüzde 62 oldu. Aradaki farkın büyüklüğü Hollandalı oyuncunun takıma olan katkısının en güzel örneğİ.

NEREDESİN KAPTAN!

Galatasaray’da Wesley Sneijder’ın yanı sıra kaptan Selçuk İnan’ın da yokluğu arandı. Orta alanda top yapmakta zorlanan sarı-kırmızılılar, organize atak geliştiremedi. Galatasaray, Sneijder-Selçuk ikilisinin oynamadığı maçlarda galibiyet yüzü görmedi. Bu ikilinin forma giymediği 6 karşılaşmada sarı-kırmızılılar 3 beraberlik alırken, 3 kez de sahadan yenik ayrıldı.

(mynet)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here