Ana sayfa Gündem Arda Turan’da son dakika!.

Arda Turan’da son dakika!.

56
0
PAYLAŞ

Arda Turan Galatasaray’a geri dönüyor..

Galatasaray, milli futbolcuyu devre arasında renklerine bağlamak için bir kez daha düğmeye bastı. Başkan Özbek, Barcelona yönetimiyle bizzat iletişim kurarak 30 yaşındaki oyuncuyu sezon sonuna kadar kiralamayı planlıyor.

Arda Turan Galatasaray'a geri dönüyor

 

Galatasaray’dan ikinci Arda Turan operasyonu… Devre arasında takımdaki sorunlu bölgelere takviye yapacak olan Sarı-Kırmızılılar, bu sezon Barcelona’da şans bulamayan milli futbolcuyu renklerine bağlamak için düğmeye bastı. Sezon başında yapılan girişimler, Arda Turan’ın “Taraftar beni istemiyor” açıklamasıyla birlikte sonlandırılmıştı.

Temaslar başladı bile

Ancak bu kez başta başkan Dursun Özbek olmak üzere yönetim, tecrübeli futbolcuyu ikna etmeye kararlı. Hatta tarafların şimdiden temaslara geçtiği ve Arda’nın Türkiye’ye dönme fikrine artık sıcak baktığı öğrenildi. Özbek bu kez de Barcelona yönetimiyle bizzat iletişim kurarak somut adımlar atmak istiyor.

Yabancı sayısı azalırsa…

Öncelikli plan, Arda Turan’ı sezon sonuna kadar kiralamak. Lig bitiminde de 30 yaşındaki oyuncunun bonservisinin alınması düşünülüyor. Galatasaray Yönetimi böylece olası bir yabancı sayısı azaltılması operasyonuna da hazırlıksız yakalanmamayı hedefliyor.

Lucescu da çok istiyor!

Bu habere en çok sevinecek olan isimlerden biri de Türkiye Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu olacak. Rumen hoca, Ay-Yıldızlı ekibin Arda’ya çok ihtiyacı olduğuna, ancak ortaya performans koyması için oyuncusunun düzenli forma giymesi gerektiğine inanıyor.,

MİNİ YORUM

Arda için tek yol var

Arda Turan 2006’dan beri futbol hayatımızın bir parçası. Sempati, yetenek ve çalışma azmiyle Türk futbolunun parlayan yıldızı oldu. Biz de gurur duyduk. Ancak bunların çoğu di’li geçmiş zamanda kaldı. Hiç merak etmediğimiz siyasi söylemleri, mesleği topa vurmaktan ibaret olmasına rağmen sosyal medyadaki alakasız mesajları, büyüğüne el kaldırması, özür dilemeyi bilmemesi gibi pek çok detay, karşımıza antipatik bir figür çıkardı. Bugün Galatasaray taraftarı onu istemiyorsa, kendini sorgulamalı. Futbolculuğunu tartışan yok. Eğer yuvasında yeniden doğmak gibi bir hayali varsa, sadece bu özelliğini ön plana çıkarmalı. Kavga etmeden, mesaj vermeden, magazine girmeden, üzülmesi gereken yerde sırıtmadan, sadece işini yapmalı. O zaman hem o kazanır hem de Galatasaray.

(FANATİK)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here