Ana sayfa Gündem Arda’nın, A Milli Takımı bırakmasının ardında şok gerçekler mi yatıyor?

Arda’nın, A Milli Takımı bırakmasının ardında şok gerçekler mi yatıyor?

28
0
PAYLAŞ

Arda Turan A Milli Takım’ı bıraktı!.

Makedonya maçı sonrasında Milli Takım uçağında küfürler ederek gazeteci Bilal Meşe’ye saldıran ve Fatih Terim ile görüşerek gönderilen kaptan Arda Turan Milli Takım kariyerini sonlandırdığını açıkladı..

Arda Turan, gazeteci Bilal Meşe’ye yaptığı saldırı için pişman olmadığını söyledi..

Bu arada bazı kaynaklar gergin ortamın yumuşamasının ardından Arda yeniden Milli Takımı dönecek..

Bu kişilerin iddiası bununla da kalmıyor.

Aynı kaynaklara göre Arda’nın Milli Takımı bırakmasının ardında çok farklı şeyler yatıyor..

İddiaya göre bu yaşananlar, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Fatih Terim’i yeme operasyonu..

Aynı kişiler, kısa bir süre sonra TFF’de depremler yaşanacağını ve seçime gidileceğini öne sürüyor..

 

Bu kişilere göre TFF Başkanlığı için isim de hazır.. Rıdvan Dilmen..

Hatırlanacağı gibi Rıdvan Dilmen bir süre önce TFF Başkanlığı için aday olacağını açıklamıştı..  İddialar bunula da sınırlı değil.. Yine aynı kişiler Fatih Terim’den boşalacak koltuğu da Şenol Güneş’in getirileceğini öne sürdü..

Arda Turan, Selçuk İnan ve Burak Yılmaz gibi isimler ise aktif futbolculuk dönemlerini tamamladıktan sonra, ay-yıldızlı ekip içinde görevler alacak..

Kulislerde konuşulanlar, kimilerine göre ise senaryolar böyle.. Bunların doğruluk derecesini ise zaman bize gösterecek..

Arda Turan A Milli Takımı bıraktı

ARDA TURAN BASININ BOYKOT ETTİĞİ TOPLANTIDA ŞUNLARI SÖYLEDİ:

“Yapılanları unutmadım. 2006’da ıslıklandığımı hiç unutmadım. Hayatta bir şey yapıyorsanız, bunun bedelini mutlaka ödersiniz. Ben Milli Takım tişörtü üstümdeyken bir hata yaptım. Hocamız ve Federasyon Başkanımızla konuştuk ve Kosova maçında olmama kararı aldık. Hayatım boyunca hiç iyi bir futbolcu olmak için uğraşmadım. İyi, onurlu bir adam olmak için uğraştım. Başkalarının imzalarıyla o sayfaları doldurduklarını biliyorum. O yapanların hangisini görürsem aynı tepkiyi verir miyim bilmiyorum ama aynı sinirimi göstereceğim. Bugün burada Türk Milli Takımı’nın her kademesinde hizmet etmiş, ülkesini severek, sadece formaya aşık biri olarak konuşuyorum. Ülkemi, bayrağımı, ülkemin insanlarını çok seviyorum. Bu sıkıntılar her olduğunda ‘İstiyorsanız kenara çekileyim’ dedim. Çünkü zarar verdiğimi düşünüyordum. Artık zamanının geldiğini düşünüyorum. Bugüne kadar çalıştığım herkese, arkadaşlarıma ve içeride konuştuğum birçok insana, aileme çok teşekkür ederim. Hayatım boyunca ne yaptıysam bedelini ödemeye hazırım. Yine ödeyeceğim. Gereğini yapıyorum ve milli takım kariyerimi şerefim ve onurumla sonlandırıyorum. İnşallah insanlara iyi futbolculuğumu değil, adamlığımı bırakırım. Ne yaptıklarını, ne ettiklerini çok iyi biliyorum. Her zaman tepkim aynı olacak.”

GAZETECİLERDEN PROTESTO
Bu arada Arda Turan basın toplantısı odasına girdiği sırada gazeteciler salonu terk etti. Görüntülü takip yapan medya mensupları Arda Turan’ın konuşmalarını kamuoyuna aktarabilmek adına kayıt yaparken, diğer gazeteciler ise Arda Turan konuşmalarına başlamadan ayağa kalkarak salonu terk etti ve futbolcuyu bu şekilde protesto etti.

TAKIM ARKADAŞLARI DA BASIN TOPLANTISINI TAKİP ETTİ
Arda Turan’ın düzenlediği basın toplantısını bazı takım arkadaşları da salonda izledi. Futbolcuların arasında Caner Erkin, Gökhan Gönül, Burak Yılmaz, Cenk Tosun ve Olcay Şahan’ın olduğu görüldü. Arda’yı dinleyen milli takımın oyuncuları, hiçbir yorumda bulunmadan Arda’nın arkasından odadan ayrıldı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden Arda Turan açıklaması...

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden Arda Turan açıklaması…
“Başarısızlığınızın faturasını gazetecilere çıkarmaktan vazgeçin
(Hürriyet)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here