Ana sayfa Gündem Bu deplasman 7 gün sürüyor!. Takımları şimdiden endişe sardı!.

Bu deplasman 7 gün sürüyor!. Takımları şimdiden endişe sardı!.

26
0
PAYLAŞ

Rusya Premier Ligi’ne Yükselen Kharabovsk’un Haritadaki Yeri, Takımları Korkutuyor!.

Rusya Premier Ligi’ne yükselen Kharabovsk, ülkenin en doğusunda yer aldığı için takımlar 10 saat uçak yolculuğu veya 7 günlük tren yolculuğu yapacak.

Rusya Premier Ligi'ne Yükselen Kharabovsk'un Haritadaki Yeri, Takımları Korkutuyor

Rusya Ligi’nde SKA Khabarovsk takımı, play-out’ta Orenburg’yu penaltılarda 5-3 mağlup ederek Rusya Premier Ligi’ne yükseldi. Buraya kadar her şey normal. Ancak Kharabovsk takımının haritadaki yeri biraz ürkütücü. Genelde ülkenin batısındaki takımlardan oluşan Rusya Premier Ligi’nde Khabarovsk diğerlerin aksine doğuda, hem de en doğuda.

Öyle ki örneğin Zenit takımı St. Petersburg‘dan Khabarovsk’a deplasmana gitmek için 10 saat uçmak zorunda. Üstelik iki şehir arasında saat farkı tam 7 saat. Moskova‘yla Khabarovsk arası sadece 8 bin 300 kilometre.

TRENLE GİTMEK 7 GÜN SÜRÜYOR

Bir başka örnek daha verelim. Krasnodar‘dan Khabarovsk’a gitmek trenle tam 7 gün sürüyor.

Rusya Premier Ligi takımları için Khabarovsk deplasmanı uzun ve zahmetli bir yolculuk anlamına gelecek. Ancak işin bir de öteki tarafı var. Diğer takımlar koca sezon boyunca sadece 1 kez bu şehre yolculuk etmek zorundayken SKA Khabarovsk takımı 2 haftada bir deplasman için bu yolculukları tekrarlamak zorunda.

 Bakalım Khabarovsk’un Rusya Premier Ligi macerası nasıl geçecek.

(Cnntürk)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here