Ana sayfa Anasayfa Bülent Yavuz: “Eto’o’nun golünden önce faul var.. Antalyaspor’un golü ofsayt!.”

Bülent Yavuz: “Eto’o’nun golünden önce faul var.. Antalyaspor’un golü ofsayt!.”

72
0
PAYLAŞ

Bülent Yavuz: Eto’o’nun golünden önce faul var..

 

HTSPOR yazarı Bülent Yavuz, Galatasaray’ın Antalyaspor’u 3-1 yendiği maçta düdük çalan Özgür Yankaya’nın kararlarını yorumladı..

Bülent Yavuz: Eto'o'nun golünden önce faul var
Galatasaray-Antalyaspor maçında yoğun şekilde tartışılan hakem kararları var. Öncelikle Antalya’nın attığı gol kıl payı da olsa ofsayt görünüyor. Burada hakeme yükleyeceğimiz herhangi bir sorumluluk yok. Antalya, Eto’o’yla bir gol daha attı. Ancak hakem bunu faul gerekçesiyle iptal etti. Pozisyona baktığımız zaman Eto’o’nun bomboş vaziyette olduğunu görüyoruz ancak bir önceki mücadelede Antalyasporlu forvet oyuncusunun Hakan Balta’ya bir teması var.

Hakem doğru açıdan ve doğru yerden mücadeleyi izlerken, düdüğünü gol olmadan önce ağzına götürdüğünü ve faul çaldığını gördüm. Kimilerine göre faul olmayabilir. Ancak kural, bir rakibini itersen faul olduğuna hükmediyor. Bu açıdan hakemin bu kararına saygı duymak gerekir. Özgür Yankaya dürüst ve temiz bir çocuk. Daha önce yönettiği Galatasaray’la maçlarıyla ilgili bir algı operasyonu yapılmak isteniyor kanaatindeyim. Sağından solundan bakıyorum da Galatasaray’a ne gibi kıyak yaptı, doğrusu bulamadım. Üstüne üstlük Antalya’nın golü de ofsayt.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here