Ana sayfa Gündem Çok sert sözler: “Galatasaray babanın oyuncağı mı?

Çok sert sözler: “Galatasaray babanın oyuncağı mı?

16
0
PAYLAŞ
  • Hıncal Uluç: ‘Galatasaray babanın oyuncağı mı?’

   1. Hıncal Uluç: 'Galatasaray babanın oyuncağı mı?'
  Igor Tudor denen adam, haftalardır, Galatasaray’ı oyuncak yapmış, almış eline oynuyor.. “Küçük takım hocalığı başkadır, büyük takım hocalığı başka” demeden, pat diye aldılar getirdiler adamı..

  Yönetim zavallı ya.. Zor durumda ya.. Mali Kongre’den ibra bile alamayacak duruma düştü ya.. (Alır alır.. Galatasaray’ı bu rezil ellere teslim eden Kongre, ibra da eder, yarın yeniden de seçer..) Balık kokuyor..

  Baştan değil, o başları koyun gibi seçen Kongre’den kokuyor.. Yıllardır, Galatasaray’ın geleceğine değil, Derin Galatasaray’dan gelen işaretle oy verenlerin değişeceğini mi umuyorsunuz?.

  Yahu İgor Efendi.. Tamam, senin şartlandığın bir 3-5-2 var.. Bunun için temmuz gelir ona göre transfer yaparsın. Bütün yaz 3-5-2 çalışırsın, seneye de oynarsın. Ama şimdi, elindeki kadroya göre oyun tarzı bulman gerek. Büyük Hocalık bu..
 • Zamana, koşullara, rakibe, hepsinden önemlisi kadroya göre bir plan yapan, yapabilen Hocadır “Büyük!.” Elinde dört geri, dört ileri 8 kanat adamı varken ve de oynayacak doğru dürüst tek stoperin yokken, 8 kanat adamından sadece ikisine yer veren, ama ille de üç stoper isteyen 3-5-2 ne demek, düşüncesiz adam?.

  Babanın oyuncağı mı senin 100 yıllık Galatasaray?. Bu takım seneye Avrupa’ya gitme peşinde her puana muhtaç.. Trabzon’a deplasmana gidiyorsun.. Kazanırsan, Şampiyonluk potasına bile gireceksin.. O zaman bu rezil oyun tarzı, bu ne rezil 11’dir?. Kimden alıyorsun Galatasaray’la, eksik kafanın keyfi için oynama cesaretini..

  Denize de değil, batağa düşüp, sana sarılan Dursun’dan tabii. Onun zavallı halini görünce resti çektin.. “Ben Florya’da hayalet de, onun adamlarını da istemem..” Alp Yalman anında şutlandı..

  O Alp ki, “Bir veteran lokali ağız payı karşılığı” Dursun’a arka çıkmak uğruna, 40 yıllık en yakın dostu Hıncal’ı satıvermişti, yalanlar söyleyerek ve konuşması gereken yerde susarak..

  İşi bitti, Dursun onu da kullanıp attı çöpe.. Sade onu değil, kuklası Levent (Sen kimsin) Nazifoğlu nam zatı da.. Kardeş Mehmet de kızağa çekildi. Ama İgor da Trabzon’da oynattığı rezil, çirkin, umutsuz, komik futbolla itibar yitirince ne olacak şimdi?..

  Şimdi kime oynayacak, Galatasaray’ı maddi manevi batıran, tüm branşlarda Fener’in şamar oğlanı yapan, ortada satacak gayri menkul kalmayınca, kulübün hisse senetlerini, yani Galatasaray’ın kendisini satışa çıkaran Dursun Efendi?.

  Söylediği her şey yalan, her vaadinin tam tersini yapan Dursun Efendi?. Kime dayanacak?. Yıllardır koyun gibi oy veren Kongre’ye tabii.. Önce ibra ederler. Sonra yeniden seçerler..

  Galatasaraylılar!. Geçen hafta söyledim.. Kendinize yeni bir kulüp arayın!. Galatasaray denize dökülüyor..

  Dursun’un kulüpten çalıp, Mehmet Koçaslan denen adama peşkeş çektiği adı bile artık Suada olan o dünya rezili “Kaçak” çirkinliğin yanında denize dökülüyor.

  Bunda baş rolü oynadın Alp!. Şimdi dön de haline bak, limon gibi sıkılıp, atıldığın çöplükte!. Bakabilirsen tabii, yüzün kızarmadan?.

  (Sabah Spor)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here