Ana sayfa Gündem Ersun Yanal Trabzonspor’a dava açtı!.

Ersun Yanal Trabzonspor’a dava açtı!.

40
0
PAYLAŞ

Ersun Yanal, Trabzonspor’a dava açtı!

3 kez Trabzonspor’un başına getirilen ancak başarılı olamayan Ersun Yanal, bordo-mavili kulübe dava açtı.. Bu gelişme Trabzonspor taraftarlarını kızdırırken sosyal medyada Yanal’a tepki çığ gibi büyüdü..

Ersun Yanal, Trabzonspor'a dava açtı!

Trabzonspor’daki görevine son verilen teknik direktör Ersun Yanal, bordo-mavili kulübe dava açtı.

Alınan bilgilere göre Yanal, TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na yaptığı başvuruda 1 milyon 650 bin Euro talep ediyor. 2014-15 sezonunda Vahid Halilodzic’in yerine göreve getirilen Ersun Yanal, 25 hafta takımın başında kaldıktan sonra görevinden ayrılmıştı. Yanal, alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle Karadenizekibini icraya vermişti.

YÖNETİMDE TARTIŞMA KONUSU OLMUŞTU
Trabzonspor ile mahkemelik olduğu dönemde yeniden bordo-mavili kulübün başına geleceği konuşulması üzerine, büyük tartışmaların yaşandığı Karadeniz ekibinde, Ersun Yanal, takımın başına gelmesinin kesinleşmesi üzerine davayı askıya alarak sözleşme imzalamıştı.
YİNE DAVA AÇTI!
Geçen sezon başında 3. kez Trabzonspor‘un başına geçen Ersun Yanal, bu sezon ilk 8 haftadaki performansının ardından takımdan gönderildi ve yeniden dava açtı. Yanal, Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na, sözleşmesinin haksız yere feshedildiğini ve kendisine 1 milyon 650 Bin Euro (7 Milyon 475 Bin 160 TL) ödenmesini talep etti. Bordo-mavili kulüp ise davaya cevap vererek süreci beklemeye başladı. Teknik Direktörü Ersun Yanal’ın yardımcıları da Trabzonspor’a dava açarak alacakları olduğunu iddia ettiler.
(vatan)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here