Ana sayfa Gündem Fikret Orman’dan Fenerbahçe için olay sözler!.

Fikret Orman’dan Fenerbahçe için olay sözler!.

22
0
PAYLAŞ

Fikret Orman: ‘Fenerbahçe ve bizi hakemler yaktı’

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman kulüp kanalı olan BJK Tv’ye özel açıklamalarda bulundu. Orman, Mario Gomez, Eto’oVodafone Arena, transfer ve UEFA ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.. Orman’ın en dikkat çeken sözleri ise Fenerbahçe ile ilgili olan kısımdı..

Fikret Orman: Fenerbahçe ve bizi hakemler yaktı
İşte Fikret Orman‘ın açıklamaları;

“2 yıl 4 ayda stadı yaptık. Çok güzel bir stada ulaştık. biz insanları mutlu etmek için uğraşıyoruz. Tabi stadımız her şeyin noktası, Beşiktaşımız herşeyin ortak noktası. pırıl pırıl çocuklardı. Çok üzüldüm. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Terör kötü senaryolar oluşturmaya çalışıyor. Bundan çıkış yollarından birisi de spor…”

“Sezon başında Galatasaray ile birlikte toplanan 1.6 milyon daha sonra Kayseri maçında yapılanlarla Beşiktaş bir şeyler yaptı. Bir şeyler yapmaya çalıştık. 400-500 davayla aldığımız kulubü sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunmak da ayrı bir sevinçti.”

BJK TV ÇALIŞANLARINDAN ORMAN’A SORULAR
2016 yılında en mutlu olduğunuz an?
Şampiyonluk…
Sizin en çok heyecanlandıran an?
Şampiyonluk…
En çok sinirlendiğiniz an?
Dinamo Kiev maçıydı. Maç başında hissetmiştim.
2016 da Beşiktaş’ın attığı en güzel gol?
İki ayrı dönem var ama en güzeli stadın açıldığındaki ilk gol…
İçinize en sinen işiniz?
Stada taşınmamız. Yönetimi taşıdık. diğer kurumlar da geliyor.
2017 ile ilgili mesajınız
Geçen sene gibi değiliz artık kıskanılan Beşiktaşız biz bu sene şampiyon olucaz üst üste ikinci şampiyonluğu yaşayacaz. Taraftarlarımız buna inansın. Artık sayfanın arkasında değil sayfanın önündeki camiayız. Taraftarlarımız bize inansınlar. Bütün takımlarımız şampiyon olucaktır.

MARIO GOMEZ AÇIKLAMASI
“Herkes Mario Gomez geri gelsin diyor. Mario Gomez giderken de söyledi.Terörden rahatsız olduğum için gittim dedi. Bizde kendisine de söyledik terör dünyanın her yerinde var.şimdi berlin’de de terör olayı var. Münih’te evleniyordu orada terör olayı oldu. Fransa’da maç oynarken terör olayı oldu. Dünyanın her yerinde var. Ve bizim stadımızın yanında çok kısa bir süre evvel 45 kişi rahmetli oldu. Yüzlerce gazimiz var. Orda bir şehitler tepesi oldu.şimdi böyle bir durumda transfer getir dediğin zamankolay değil büyük zorluklar var. Gelmeyi düşünen de 100 lira isterken 200 lira isteme durumları var ki biz buna asla müsade etmeyiz.”

‘GOMEZ GİTTİĞİNE PİŞMAN’
“Mario Gomez gittiğine pişman. Hep söylerim burasının toprağı özel bir topraktır. Burdan giden burayı vatan bellemiştir, özler. Aşkıyla içi yanar. Kim olursa olsun yanar. Yanmayanın da zaten aşkı yoktur. Gomez farklı bir takımda oynuyor. İnşallah nasipse kaderlerimiz bir yerde kesişir. Beşiktaşlılar Mario’yu çok sevdiler. Biz de karakteri itibariyle çok sevdik.ben stadyumu yaparken hiçbir randevusuz kimseyi çağırmadan gelen tek oyuncu Mario Gomez’dir. Geldi, stad nasıl gidiyor, biter mi bitmez mi dedi.Hatta benle iddialaştı. Bu sezon göremeyiz dedi. Yani ilgili bir çocuk.Şampiyonluk kazandık. Mario da gol attı orada. Bence kariyerinin en önemli anları Beşiktaş’tır. Yollar kesişirse bir daha olur gözüyle bakıyoruz ama şu anda böyle bir durum yok.”

‘UEFA İLE ANLAŞMAMIZ VAR’
“Üçüncüsü bizim UEFA ile olan antlaşmalarımız var. Yani oyuncu satmadan oyuncu alamıyoruz. Bütçenin dışına çıkamıyoruz gibi kısıtlamalarımız var. Orada metin albayrak’ın başkanlığını yaptığı gökhan keskin ve fikret demirel’in de bir fiil başında olduğu müthiş bir ekip var. Çok çalışıyorlar, biz de çok çalışıyoruz seyrediyoruz ediyoruz da gerçeklerimize göre hareket etmemiz lazım. Kimse çok büyük beklentiler içinde olmasın. Transfer yapacağız bizim bütçemize uyanları yapıcaz iyi oyuncular transfer etmeye gayret ediceğiz ama hayal de görmeyelim.”

‘2TRANSFER YAPACAĞIZ’
“2 transfer kesin yapıcağız. Öyle niyetimiz var. Bir tanesini yaptık. İkicisini de yapacağız. Üçüncüsü ve dördüncüsünü de olma ihtimali var.bu sıra içerisinde takımdan ayrılanlar da olacaktır. Çünkü bunları almak dediğimiz zaman bazılarının gitmesi anlamına da gelicektir. Takımda oynatamadığımız oyunculardan çok rahatsızım.futbolcu oynamadığı sürece köreliyor. Çok kabiliyetli oyuncular benim oyuncularım hepsi çok önemli oyuncular ama hepsi yer bulamadığı zaman da biz de hem oyuncuya zarar veriyoruz hem de kendimize zarar veriyoruz. Bazılarını kiraya verebiliriz. Bakıyoruz yılbaşından sonra daha da üzerinde çalışacağımız bir konu bu.”

ETO’O AÇIKLAMASI
“Eto’o çok önemli bir oyuncu bir başka takımın oyuncusu. Başında çok sevdiğimiz bizim kaptanımız hocalık yapıyor Rıza hoca. Genç de bir başkanları var. Sezon başında bir tatsızlık yaşadık onlarla alakalı ama geldiler, konuştuk ettik. İyi bir ailenin mensubu bir arkadaşımız da. Biz antalyasporla böyle bir şey olmasını da istemem. Hiçbir kulüple olmasını istemem. Nasip olursa olur olmazsa olmaz. Her seferde bizim içn önemli olan beşiktaş’ın ilkeleridir.”

TÜRKİYE’DEN BİR FUTBOL TAKIMI SATIN ALACAĞIZ’
Futbolda stadı yaptık, futbol A takımı için ümraniye tesislerini modernize ettik. Bu sene alt yapı için ümraniye tesislerine yatırım yapacağız. Şan ökten tesislerine yatırım yaptık. Burada en önemli halka ikinci takımımdı. Onu yapacağız, yapmak üzereyiz. Çok kısa sürede açıklayacağız. Üçüncü olarak da Metin Albayrak başkanlığındaki futbol yapılanmasına çok zaman ve emek harcadık. Metin de çok çalışıyor orada.o taraf artık bir yere oturdu.

‘UEFA ANLAŞMASININ SON SENESİ…’
Önümüzde sene uefa ile yaptığımız anlaşmanın son senesi. Bu sene de hedeflerimizi tutturursak ki tutturacak gibi duruyoruz UEFA anlaşmasını bu sene bitirebiliriz. O zaman satma alma mevzuları da kalkıp bütçemiz içerisinde yöneteceğimiz bir kulüp haline gelecek.

TESİS MÜJDESİ
Bir projemiz var. Yakında izin prosedürleri bittikten sonra kamuoyuyla paylaşacağız. İzin süreci bitmeden paylaşmıyorum. Vodafone Arena’ya benzer bir tesisi yapacağız.VodafoneArena büyüklüğünde, ihtişamında bir tesis yapacağız. Bütün amatör branşları oraya topluyacağız. Basketbol, voleybol, hentbol, jimnastik, boks, güreş, atletizm, hepsini kapsayan bir kompleks yapma niyetindeyiz. Bunlar da ülkemizin ekonomik durumuna katkı sağlayacak. Başkanlığım süresinde beşiktaş’ın tesisel bütün işlerini çözmek istiyorum. Benden sonra gelecek yönetimlerin finansal durumu oturmuş bir kulübü yönetmesini istiyorum. Tekerlekli basketbolu unutmayalım.hepsinde iyiyiz, daha da iyi işler yapacağız. Bundan bir sonraki adımda eğitimle beraber Olimpiyat şampiyonları çıkarmak istiyoruz. Hem tesisleşmesine hem hoca kalitesine hem de sporcu kalitesini arttırmamız lazım.

“BABA HAKKI, ŞEREF BEY, SÜLEYMAN ABİ NE YAPTIYSA…”
Ülkemiz için çalışıyoruz, Beşiktaş için çalışıyoruz, millet için çalışıyoruz. Aynı kurucularımızın olduğu gibi. Onlar da bu insanlar için, bu millet için, Beşiktaşlılar için çalıştı. Ahmet Fetgeri ne yaptıysa,  Baba Hakkı ne yaptıysa, Şeref Bey ne yaptıysa, Süleyman Abi ne yaptıysa biz de onlara layık birer evlat olarak çalışmaya gayret ediyoruz.

BEKO BİR BARCELONA’YA SPONSOR BİR BEŞİKTAŞ’A SPONSORDUR
Kalde başkan olduğumdan bu yana bizle beraber oldu.15-20 milyona yakın sponsorluk yaptı. Futbol takımına yaptı, basketbol takımına yaptı. Kalde şirketine teşekkür ediyorum.

ADİDAS İLE YAPILAN ANLAŞMA
Adidas ile kötü başladık. Memnun değildik yapılan antlaşmadan ve cezai madde ödemeden düzelttik. Ben geldiğimde senede 600 bin dolardı aldığımız para, onu 5 milyona çıkardık. Ben gelmeden yapılan antlaşmada senede 500 bin dolardan 3 milyon alınarak yapılmış antlaşmaydı ve o para harcanmıştı. Adidas da bizle yaptığı bu antlaşmayla mutlu oldu.Türkiye’deki ana partneri Beşiktaş’tır. İki sene sonra sözleşmemiz bitiyor. Daha çok para verirlerse daha da büyük işler yaparız.

YILDIZ OYUNCUYA İHTİYACIMIZ VAR
Artık globalde büyümeliyiz. Dünyanın her tarafında taraftarı olan bir beşiktaş yaratmak istiyorum. Önümüzde 3-4 yılda 100 milyonu aşmış bir beşiktaş taraftar kitlesi yaratmak istiyoruz. Bunun için de başarıya, yıldız oyunculara, çok çalışmaya, çok seyahate ihtiyacımız var.

ÜNİVERSİTE ÇALIŞMALARI
Kabataş Üniversitesi’ne para blokajı yapacağız. Daha sonra üniversitenin kuruluş aşamasına gideceğiz. Biz bir işe başladıkmı sonunu getirmeyi biliyoruz. Parti ayrımı, siyaset ayrımı olmadan iyi bir şeyler yapmak istiyoruz. Tarih açıklamak istemiyorum ama bu süreçte iyi gideceğiz.

FENERBAHÇE VE BİZİ MAÇIMIZI HAKEMLER KATLETTİ’
Bazı yöneticiler gündem değiştirmek için konuşuyorlar. Bizim mücadele edeceğimiz yerler türk futbolundaki MHK değil, UEFA’daki yerler. Fenerbahçe ve bizim maçımız hakemler tarafından katledildi. Birlik olup oralarda mücadele etmeliyiz. Futbolu güzelleştirmeye gayret etmeliyiz. Polemiklere girmek istemiyoruz. Beşiktaş taraftarına sempatik gözükmek için başka camiayı rencide etmem. AMA Bundan beslenenler var. Bu çağ artık geride kaldı. Dünyada böyle bir şey yok. Bu zihniyetler değişecekler.

Fikret Orman 2016 yılında en heyecanlandığı anı için, “Vodafone Arena’nın açıldığı andı. Hayal görüyor gibiydim. Şampiyon olduğumuzda da çok heyecanlandım” dedi.

ORMAN’IN 2017’DEN BEKLENTİSİ
“Sezon başında da söyledim. Artık kıskanılan bir beşiktaşız. Taraftarımızın moralini bozmaya çalışıyorlar. Beşiktaş ligin ikincisi ve birincisi ile az puan farkı var. Biz bu sene şampiyon olacağız. Beşiktaşlılar buna inansın. Bütün bu yeni dönemle beraber üst üste ikinci şampiyonluğumuzu kazanıp, 3.yıldızı kazanacağız. Beşiktaş için fikir üreten başkanları ve yönetim kurulları var. futbol takımı ile ilgili çok detaylı çalışıyoruz. Beşiktaş artık hasta adam değil, güçlü bir camia. Medya görünümü olarak ezeli rakiplerimizin önündeyiz. Spordaki ahlakın ve fair playin temsilciliğini yapmış camiayız. Taraftarlarımız bize inansınlar. Bu sene hem basketbol , hem hentbol, hem a kadın takım ve erkek takımımız şampiyon olacak. Gayretlerimiz ahlaki sınırlar içinde olacaktır. Efendi Beşiktaş’a sahip çıkalım.

‘TARAFTARLA ARAMI AÇMAYA ÇALIŞTILAR’
UEFA ile alakalı büyük hedeflerim var. Beşiktaş’a sahip çıkalım. Taraftarıma teşekkür ediyorum. Bize çok inanıyorlar. Kötülükten beslenenler taraftar ile benim aramı açmaya çalıştılar. Ancak taraftarlarımıza bana ve yönetim kurulumuza göstermiş oldukları sevgi ve güvenden dolayı teşekkür ediyorum.

Kaynak: Hürriyet

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here