Ana sayfa Son Dakika Haberleri Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’den olay sözler!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’den olay sözler!

44
0
PAYLAŞ

Zehir zemberek sözler: Ağlak, zırlak takım değiliz

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Jeunesse Global ile imzaladıkları sponsorluk anlaşmasında soruları yanıtladı..

İşte Mustafa Cengiz‘in açıklamaları:

Galatasaray‘ın olduğu her yerde dünya markası vardır. Bu bağlamda görüşmelerimiz var devam ediyor. Umarım kısa sürede sonuçlanır. Mali açıdan bütün kulüplerin ihtiyacı olduğu gibi bizim de ihtiyaçlarımız var.

Biz Galatasaray olarak ağlak ve zırlak bir takım değiliz. Biz mağlubiyet de alabiliriz. Biz Galatasaray’ız ve asla pes etmeyiz. Biz çarpışarak, vuruşarak ölürüz. Biz Galatasaray’ız. Haftada iki demeç, zırlayan sözler söylemeyiz. Hakemler de insan, hata yapabilirler. Biz hiçbir art niyet görmüyoruz. Ancak aynı hakem aynı hatayı 7 kere yapıyorsa artık insan hatası değildir, kangrenleşmiştir.

Federasyon bizim federasyonumuz, MHK bizim MHK’mız. Basında bir sürü anlamsız laflar: Galatasaray’lı MHK, Beşiktaşlı TFF… Federasyona da fanatik Fenerli gelsin, MHK’ya da fanatik Fenerli gelsin… Eğer bir insan tuttuğu takım için objektif değerleri yer altına alıyorsa, başkan da olsa hakem de olsa, biz ona sadece yazıklar olsun deriz ve bu oyunda olmayız. Klasik anlamda da söylüyorum biz bu oyunu bozarız. Ben demece karşıyım, cevap vermedim. Sadece selam söyledim, o da yanlış anlaşıldı.

Buradan hakem kardeşlerime sesleniyorum: Lütfen tıraş olurken aynaya bakın. Maçları tekrar izleyin, bakın. Bütün tartışmalı pozisyonlar Galatasaray’ın aleyhine yorumlanıyor. Galatasaray’a çok rahat kart çıkartılıyor. Çok rahat yan hakemler müdahil oluyor. Ben müdahil olmasın, kart çıkartmasın demiyorum ama eşitlik ilkesi içerisinde davranırsın.

Türkiye’de ezberlerin bozulması gerekir. Ben hiçbir şey eskisi gibi olmayacak derken bunlardan bir tanesi de hakem müessesesidir. Hakemleri yanlış eğitiyorlar. Hakemlerden adalet bekliyorlar. Hakemler adalet dağıtamaz. Hakemler, hakim değildir. Yanlış tercüme var. Hakem ayrıdır, hakim ayrıdır.

Sahada hakem kendisini hakim olarak görürse bu takıma sarı kart, bu takıma da sarı kart çıkartayım. Bu takıma yanlış yaptım, bu takıma da yanlış yapayım. Bir penaltı verdim bir daha vermeyeyim. Hakem gördüğünü çalan kuralları uygulayan egemendir. Lütfen hakem seminerlerinde bu doğru olarak eğitilsin. Hakemler kendilerini hakim zannetmesin ve haklarımızı da çiğnemesin. Galatasaray’ın lütfen önünü kesmeyin. Herkese adil olun. Kimse hakemlerden memnun değil. Tartışmalı pozisyonlarda Galatasaray’ın aleyhine düdük çalmayın. Galatasaray asla pes etmeyecektir.

(haber7)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here