Ana sayfa Gündem Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet eden Hakan Hanoğlu: Belgeleri mail ile değil ellerimle götürdüm!

Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet eden Hakan Hanoğlu: Belgeleri mail ile değil ellerimle götürdüm!

356
0
PAYLAŞ

Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet eden Hakan Hanoğlu: Belgeleri mail ile değil ellerimle götürdüm!

Geçtiğimiz günlerde gazeteci ve televizyoncu Fatih Altaylı, Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet eden Fenerbahçeliler’in olduğu söylemiş ve bu konu çok konuşulmuştu.. Fatih Altaylı’nın bu açıklamalarının ardından herkes bir birine “Kim bu Fenerbahçeliler?” sorusunu sormaya başladı.. Aslında bu isim kendini hiç gizlemedi.. Sürekli ortadaydı.. Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet eden isim Finans uzmanı ve Fenerbahçe Kongre Üyesi Hakan Hanoğlu idi..

Hakan Hanoğlu kendisine ait blogunda şikayet gerekçesini açık bir şekilde dile getirdi.. 3 Temmuz sürecini hatırlatan Hakan Hanoğlu, “O günleri unutmadık. G.Saray Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Köksal, İlhan Helvacı ve Lütfi Arıboğan Fenerbahçe’yi o dönem UEFA’yı şikayet ettiklerini gülerek anlatıyorlardı. Fenerbahçe Şampiyon Ligi’nin hak etmesine karşın kumpaslarla gönderilmedi. Milyonlarca euro kaybı oldu. Peki o zaman Fenerbahçe Türk takımı değil miydi? 25 milyon Fenerbahçeli kahrolurken bunlara sebep olanlar neredeydi? Adalet geçikir ama mutlaka tecelli eder. Belgeleri mali yoluyla göndermedim bizzat ellerimle teslim ettim: Eğer bir usulsüzlük varsa Galatasaray cezayı hak ediyorsa ceza alsın” ifadesini kullandı..

HABERİN DİĞER AYRINTILARI..

 

Hakan Hanoğlu, Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet etti mi? (Hakan Hanoğlu kimdir?)

Hakan Hanoğlu, Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet etti mi? Hakan Hanoğlu kimdir, hangi takımlı sorusunun yanıtları haberimizde.

FutbolArena – Galatasaray, FFP kriterleri çerçevesinde geçtiğimiz gün UEFA ile Nyon’da kritik bir toplantı gerçekleştirdi. Bu görüşme öncesinde Fatih Altaylı gündem yaratan bir iddia ortaya atmıştı. Altaylı, “Cuma günü Galatasaray, Nyon’da sadece kendini değil, Fenerbahçe’yi de savunacak ama size şu kadarını söyleyeyim; Galatasaray’ın kupalardan men edilmesi için Türkiye’den, bazı rakiplerden UEFA’ya belge bilgi yollayanlar var.” demişti. Bu gelişme sonrası UEFA’ya yapılan şikayetlerin kaynağı ortaya çıktı.

Fenerbahçe kongre üyesi olan Finans Uzmanı Hakan Hanoğlu, kişisen web sitesi üzerinden Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet eden dilekçeleri paylaşarak taraftarların UEFA’ya göndermesini istedi.

Hakan Hanoğlu’nun yayınladığı belgeler ve dilekçeler için TIKLAYIN!

Hakan Hanoğlu’nun Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet dilekçesi

Hakan Hanoğlu, internet sitesinde Fransızca, İngilizce ve Türkçe olarak hazırladığı şikayet dilekçelerini paylaşarak taraftarların UEFA’ya mail atmasını istedi. İşte o dilekçelerin Türkçe örneği;

“UEFA Basvuru Metinleri

Galatasaray’ın USULSUZLUKLERINI BILDIRMEK ICIN Aşağıdaki metinleri

1) FAX CEKEREK
2) MAIL ATARAK
3) UEFA nın RESMI FACEBOOK sayfasına YORUM KOYARAK

gonderebilirsiniz ( Fax numaraları – Mail adresleri ve Yontem – Nasıl yapacagınız en altta ayrıntılı anlatılıyor )

UEFA Şampiyonlar Ligi Yetkililerinin dikkatine

Konu: Finansal Fair Play kriterleri

Sn. Yetkili,

UEFA Finansal Fair Play kriterleri açısından, UEFA Kulüp Lisansına başvuran Galatasaray Spor Kulübü hakkında bazı tespit ve bilgiler aktarmak istiyoruz. Bu değerlendirmelerimiz, UEFA’nın Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi Lisansı vermediği Avrupa kulüplerine ve Avrupa Spor Medyasına da gönderilecektir.

Galatasaray Spor Kulübü ve hakim ortak olduğu GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. (GS Sportif AŞ), son birkaç yıldır finansal ve yönetsel açıdan bir çok usulsüz işlemde bulunmuş olup, bu usulsüz işlemler dolayısıyla Türkiye’de Başbakanlık, Maliye Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul’dan cezalar almış ve halen İstanbul Mahkemelerinde devam eden bir çok dava bulunmaktadır.

UEFA tarafından yapılacak araştırmalar neticesinde mutlaka ortaya çıkacak olan bu işlemleri özetlersek :

1) Galatasaray Kulübü, mükellefiyetlerini yerine getirmediği için, kullandığı stadyum olan TT ARENA ile ilgili olarak Kamu kurumlarıyla mahkemelik olmuş ve 10 ayrı dava halen  sürmektedir.

Galatasaray Kulübü, bu davaların sonucunda TT Arena’nın elinden alınabileceğini ve Galatasaray’ın maçlarını başka bir stada oynamak zorunda kalabileceğini resmen ifade etmiştir. (EK 1 A – B)

2) Galatasaray Kulübü, hakim ortak olduğu halka açık GS Sportif A.Ş. ile arasında gerçekleştirdiği fiktif satış işleminden doğan fiktif alacağı, 2012 de ve 2014 de yapılan sermaye artırımları sırasında kullanılarak, Galatasaray Kulübünün finansal tablolarını düzeltmiş, ve bu şekilde UEFA nın belirlediği Finansal Fair Play kurallarına uygun hale getirilmiştir.

Bu bedellerin Galatasaray Kulübünün gelirleri hesabından çıkarılması gerekmektedir.

3) Galatasaray Kulübü, LİSANS için tarafınıza başvurduğu 31 Aralık 2013 tarihli bilançosundan sonra 28 Şubat 2014 tarihine kadar, çok yüksek bedelli transferler yapmış ve Banka kredileri dolayısıyla büyük borçlanmalara gitmiştir.

Sadece GS Sportif AŞ’nin ticari ve finansal borçları, bu 2 ay içerisinde 150.000.000 EURO dan 176.500.000 EURO’ya  yükselmiştir. Bu borçların 140.670.000 EURO su Kısa Vadelidir.

Kurumunuzun bilanço tarihinden sonraki değişiklikler olarak bildirilmesini istediği ama tarafınıza intikal ettirilmeyen bu fark bilançoları ve tüm dengeyi bozmaktadır. ( EK 2 A – B )

4 ) Futbol takımının sahibi olan GS Sportif AŞ’nin, 2013 – 2014 sezonunda futbol faaliyetlerinden doğan gelirleri 28 Şubat 2014 itibariyle 68.250.000 Euro olup, giderler 99.000.000 EURO olarak gerçekleşmiş, 30.800.000 EURO Futbol faaliyeti ZARARI oluşmuştur.

Bu zarara rağmen Galatasaray Kulübü yurt dışından yüksek maliyetli transferler yapmakta ve yapmaya devam edeceğini de açıklamaktadır. LİSANS değerlendirmesi yapılırken, TRANSFER YASAĞI konusunun da dikkate alınması gerekir. ( EK 3 )

5 ) MALİYE BAKANLIĞI tarafından, Galatasaray Kulübünün, vergi kaçakçılığı yaptığı tespit edilmiş, 42.000.000 EURO vergi cezası tahakkuk ettirilmiştir. Şu anda bu ceza için yasal işlemler sürmektedir.

Resmi VERGİ DENETİM RAPORU na konu olan ve VERGİ KAÇIRDIĞI tespit edilen Galatasaray Kulübüne LİSANS verilmemelidir ( EK 4 A – B )

6 ) Galatasaray Kulübünün hakim ortak olduğu, ve Stadın ve Futbol Takımının sahibi olan GS Sportif AŞ, TEKNİK İFLAS kapsamına girmiştir.

16.744.000 EURO NEGATİF ÖZVARLIK toplamı ile GS Sportif AŞ, resmen TEKNİK İFLAS ını açıklamak zorundadır. Ancak GS Sportif AŞ, DENİZ YATIRIM tarafından yapılan bir Değerleme Raporu ile 2029-2030 yılına kadarki TAHMİNİ GELİRLER iskonto edilerek  bu İFLAStan kurtulmuştur. ( EK 5 )

Bu konuda yatırımcılar ve hissedarlar olarak Mahkemelere başvurularımız olmuş, Mahkeme kararı ile TEKNİK İFLAS’ın açıklanması beklenmektedir

7 ) Değerleme işlemini yapan DENİZ YATIRIM, Galatasaray’a kredi veren tek finansal kurum olan DENİZBANK’ın bir iştirakidir Yönetim Kurulu Başkan Vekili Galatasaray CEO sunun eşidir.

Dolayısıyla DENİZBANK ve Deniz Yatırım AŞ tarafından yapılan bütün değerleme raporları çıkar çatışması nedeniyle iptal edilmeli ve yeniden yapılmalıdır.

8 ) Galatasaray Mali Tablolarını denetleyen AKİS Bağımsız Denetim kuruluşu, KPMG Türkiye tarafından lisanslanmış bir mali kuruluştur.  KPMG Türkiye’nin Başkanı, bizzat Galatasaray Kongre Üyesi olan bir kişidir. Bu kişinin süpervizyon ve yönetimi altında olan bir kuruluş BAĞIMSIZ denetim yapamaz.

Özellikle geçmiş yıllara yönelik olarak MALİYE BAKANLIĞI tarafından tespit edilen VERGİ KAÇAKÇILIĞI, geçmiş yıllarda Galatasaray Kulübünün vergi borcu bulunmadığı konusunda  UEFA’ya yanlış beyanda bulunduğunun açık ve net delilidir.

Bilgilerinize sunar, Türkiye Süper Lig ve UEFA LİSANSI verme değerlendirmelerinizin takipçisi olacağımızı, ve konuyu UEFA nezdinde de takip edeceğimizi arz ederiz.

Saygılarımızla”

MUSTAFA CENGİZ NE DEMİŞTİ?

“Kararın açıklanması bir süreç alacak. Takvim vermediler. Taraftarımız rahat olsun, her durumda Galatasaray çok büyüktür. Sayısal ve yürek olarak en büyük olduğumuzu biliyoruz, rakiplerimize de saygı duyuyoruz. Taraftarımızın hakkını, hukukunu en iyi şekilde savunuyoruz. Bazen konuşmuyoruz bunu yanlış değerlendirmesinler. Başka kulüplerin biz ceza alalım diye UEFA’ya başvuru yaptığına inanmıyorum. Biz Türk futbolunun kalkınması düşüncesindeyiz.”

Hakan Hanoğlu kimdir?

Fenerbahçe kongre üyesi olan Hakan Hanoğlu, finans uzmanı olarak tanınıyor. Hakan Hanoğlu, Galatasaray’ın vergi borçlarıyla ilgili ortaya attığı iddialarla gündeme gelmişti.

Fatih Altaylı’dan flaş iddia ”Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet ediyorlar”

07 Mart 2018, Çarşamba 12:36

Galatasaray eski yöneticilerinden ve camianın önde gelen isimlerinden Fatih Altaylı sarı kırmızılı takımın UEFA görüşmesi öncesinde flaş bir iddia ortaya attı.

FutbolArena – Galatasaray camiasının öne gelen isimlerinden ve eski yöneticilerden Fatih Altaylı flaş bir iddia ortaya attı. Fatih Altaylı, Türkiye’den bazı rakip takımların Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet ettiğini belirtti.

Habertürk Gazetesi’nin haberine göre, Galatasaray eski yöneticilerinden ve camianın önde gelen isimlerinden Fatih Altaylı flaş bir iddia ortaya attı.

Fatih Altaylı’dan flaş iddia! ”Galatasaray’ı şikayet ettiler”

– Cuma günü  Galatasaray UEFA’da kendini savunup, önümüzdeki yıl Avrupa kupalarına katılma vizesi isteyecek. Ne olur?

– ”İyi olur inşallah. Özbek yönetimi, UEFA’ya yazılı olarak sözler vermiş ve hiçbirine uymamış. Zararı düşüreceğim demiş 3 katına çıkarmış. Yapmadığı kalmamış. Ve şimdi Özbek’in bilançoları ile UEFA’ya bu yönetim gidiyor. Ön görüşme olumlu geçmiş. Kupalardan men gelmeyebilir. Çünkü UEFA da bilmeli ki, Galatasaray ve Fenerbahçe, Avrupa kupalarına katılmazsa Türkiye’de bu maçların satış değeri en az yarı yarıya düşer. Bu iki kulüp Avrupa kupalarına katılamazsa, bilançoları giderek daha da kötü olur. Bu da UEFA’nın Türkiye’yi gözden çıkarması anlamına gelir. Emin olun cuma günü Galatasaray, Nyon’da sadece kendini değil, Fenerbahçe’yi de savunacak ama size şu kadarını söyleyeyim; Galatasaray’ı kupalardan men edilmesi için Türkiye’den, bazı rakiplerden UEFA’ya belge bilgi yollayanlar var.”

Galatasaray’da Dursun Özbek İbra edilecek mi?

– Camia içinde Dursun Özbek’in ibra edilmemesi gerektiği çünkü çok yanlış işler yaptığı, çok hatalı ödemeler içinde olduğu ve genel kurula doğru olmayan bilgiler vererek genel kurulu sıkıntıya sokacak kararlar aldırdığı söyleniyor. Siz ne diyorsunuz bu konuda

– ”Ben Dursun Özbek’i asla ibra etmem. Dursun Özbek’in ibra edilmesi, ibra müessesesine haksızlıktır. İbra edilmemeli ki, bir daha hiç kimse Özbek’in yaptıklarını yapma cesaretini kendinde göremesin. Şu para meselesi bile başlı başına rezalettir. Cebimden verdim de sonra banka kredisiydi de ve buna bir faiz işlet. Ayıptır. Kulübe dünya kadar para girmiş, borçlar azalacağına artmış, futbolculara ödemeler yapılmamış, mahalle esnafına bile borç takılmış. Nerede bu paralar kardeşim. Nesini ibra edeceğim bunun ben!”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here