Ana sayfa Gündem İşte Süper Kupa’nın oynanacağı şehir..

İşte Süper Kupa’nın oynanacağı şehir..

3
0
PAYLAŞ

Bakan Kılıç, Süper Kupa için adres verdi!.

 

Bakan Kılıç, Süper Kupa için adres verdi

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç: Süper Kupa maçı Samsun’da oynanabilir..

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Konyaspor ile Beşiktaş arasında sezon başında oynanacak olan Süper Kupa’nın Samsun’da oynanmaması için bir engelin olmadığını söyledi.

Beşiktaş ve Konyaspor arasında oynanacak Süper Kupa Finali’nin Samsun’da yapılabileceği konusu hakkında konuşan Bakan Akif Çağatay Kılıç, “Süper Kupa maçlarının nerede oynanacağına karar veren Türkiye Futbol Federasyonu. Ancak Samsun’dan bu yönde bir talebin olması durumunda bunu TFF’ye iletiriz. Biliyorsunuz bu Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanan takım ile Süper Lig’de şampiyon takım arasında oynanan bir maç. Bunun tabii ki Samsun’dan talep gelmesi durumunda federasyona iletir ve takibini yaparız. Zannedersem fiziki olarak bunun önünde bir engel yok. Ama federasyonu böyle bir karar verirse Samsun’da en iyi şekilde ev sahipliğini yapacaktır” diye konuştu.

Kaynak: Spor Vadisi

Spor Toto Süper Lig ve TFF 1. Lig 11 Ağustos’ta başlayacak. Süper Kupa, 6 Ağustos Pazar günü oynanacak.

 

TFF, profesyonel futbol liglerinde 2017-2018 sezonunun başlangıç tarihlerini duyurdu.

TFF’den yapılan açıklamada, TFF Yönetim Kurulunun profesyonel liglerde 2017-2018 sezonunun başlangıç tarihlerini belirlediği bildirildi.

Spor Toto Süper Lig ve TFF 1. Lig’in 11 Ağustos 2017 tarihinde, Spor Toto 2 ve 3. Lig’in ise 26-27 Ağustos 2017 tarihlerinde oynanacak müsabakalar ile başlayacağı kaydedildi.

Spor Toto Süper Lig şampiyonu ile Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanan takım arasında yapılacak Turkcell Süper Kupa müsabakasının da 6 Ağustos 2017 Pazar günü oynanacağı aktarıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here