Ana sayfa Gündem Maicon’dan çok konuşulacak Melo sözleri!.

Maicon’dan çok konuşulacak Melo sözleri!.

8
0
PAYLAŞ

Maicon: Sahaya yüreğimi koyacağım..

Galatasaray, Sao Paulo’dan kadrosuna kattığı Brezilyalı stoper Maicon için basın toplantısı düzenledi. Tecrübeli savunmacı ödenen paranın kendisine olan güvenin göstergesi olduğunu ifade etti ve “Sahaya yüreğimi koyacağımı herkes görecek” ifadelerini kullandı…

 

Sarı-kırmızılı kulüp Gomis ve Belhanda’nın ardından Maicon için de basın toplantısı yaptı.

28 yaşındaki savunmacının basın toplantısında yaptığı açıklamalarda öne çıkanlar şöyle;

“Teklifi duyduğumda karar verdim”

  • “Galatasaray’a geldiğim ve Avrupa’ya döndüğüm için çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Müthiş bir destek aldım, sorumluluğun farkındayım ve ben de bunun karşılığını vermek için uğraşacağım. Ocak’ta teklif yoktu. 3-4 hafta önce resmi teklif geldi. Duyduğumda zaten bu iş bitmişti, kararımı vermiştim.”

“Elimden geleni yapacağıma söz veriyorum”

  • “Havaalanında inanılmaz bir karşılama oldu. Bütün kulübün beni sıcak karşılaması beni çok etkiledi. Söz veriyorum elimden geleninin maksimumunu yapacağım.”

“3’lü veya 4’lü defans sistemi benim için fark etmez”

  • “İlk geldiğim günden beri herkesin bana yaklaşımı beni çok mutlu etti ve bana güven verdi. Adaptasyon sürecimi çabuk atlatacağım.Sao Paolo’da 4’lü defans oynadık ancak son maçlarda 3’lü defans da oynadık. Her iki sisteme de ayak uyduracağımı düşünüyorum.Savunmada sistem olarak hocamız nasıl karar verirse oynayabileceğimi düşünüyorum. 3’lü veya 4’lü defans sistemi benim için fark etmez. Geçen seneden gelen savunma sıkıntılarını bu sene çözmek için elimizden geleni yapacağız. Bireysel olarak elimden geleni yapacağım.”

“Savaşçı oyunumu herkes görecek”

  • “Buraya agresif ve savaşçı bir oyun oynamaya geldim. Sahaya yüreğimi koyacağımı herkes görecek. Herkes benden hem mücadeleyi, hem saha içindeki ruhu, hem de iyi oyunu bekleyebilir.”

Melo’yla mevkilerimiz farklı”

  • “Hedeflerimden biri kulübün tarihine geçmek. Oyun yapım biraz agresif diyebilirim ama teknik olarak da iyi işler yapabiliyorum. Galatasaray adı çok kuvvetli ama sahada her zaman güçlü olan kazanmıyor. Her zaman en iyisini yapmak gerekiyor. Melo’yla mevkilerimiz farklı. Agresif oynamam da lazım ama teknik olarak daha dikkatli olmalıyım.

Porto formasıyla Emirates Kupası’nda Galatasaray’a karşı oynamıştım. O zaman bu kulübün çok büyük olduğunu anlamıştım.

 

“Bana verilen para güveni gösteriyor”

  • “Ödenen miktar Galatasaray’ın bana ne kadar güvendiğini gösteriyor. Ben de bu yatırımı ve güveni boşa çıkarmamak için çalışacağım. Bana verilen paranın boşa gitmediğini göstereceğim. Yapılan bu yatırımı boşa çıkarmayacağıma söz veriyorum.” (Yeni Şafak)


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here