Ana sayfa Gündem Mustafa Kemal’in askeri Aziz Yıldırım: “Üye olsaydı, Rıdvan’ı üyelikten atmazdım!.”

Mustafa Kemal’in askeri Aziz Yıldırım: “Üye olsaydı, Rıdvan’ı üyelikten atmazdım!.”

25
0
PAYLAŞ

Aziz Yıldırım: Üye olsaydı, Rıdvan’ı üyelikten atmazdım!.

Rıdvan Dilmen, anayasa değişikliği teklifiyle ilgili olarak ‘Evet’ kampanyası başlatmıştı..

Fenerbahçe’nin Divan Kurulu toplantısı’nda konuşan başkan Aziz Yıldırım, “Rıdvan üye olsa üyelikten atmazdım” dedi..

Aziz Yıldırım’ın bu sözleri sosyal medyada olay oldu.. Yüzbinlerce takipçi, her fırsatta, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diyen Aziz Yıldırım’ın bu açıklamasıyla gerçek yüzünün ortaya çıktığı görüşünü savundu..

Yıldırım için twitterda adeta eleştiri bombardımanı başladı.. Takipçiler ağır sözlerle Fenerbahçe Başkanı’na yüklendi.

Diğer bir kesim sosyal medya kullanıcısı ise Aziz Yıldırım’a destek verip, “Arda da Burak da Atatürk’ü sevdiklerini söylüyor ama ‘evet’ diyor. Aziz Yıldırım’ın da durumu onlar gibi. Herkesin fikrine saygı duyulmalı” sözleriyle Fenerbahçe Başkanı’na destek verdi..

Fenerbahçe Kulübü başkanı Aziz Yıldırım, eski Fenerbahçeli ve milli futbolcu Rıdvan Dilmen‘in partili cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişikliği teklifiyle ilgili olarak, sosyal medyadan video paylaşıp ‘evet’ kampanyası başlatmasını değerlendirdi.

Yüksek Divan Kurulu’nda konuşan Fenerbahçe Kulübü başkanı Aziz Yıldırım’ın öne çıkan ifadeleri şöyle:

“Rıdvan kulübümüze hizmet etmiş bir kişidir”

Rıdvan kulübümüze hizmet etmiş bir kişidir. Kulübümüz üyesi değildir. Fenerbahçeli kimliği içinde her tip insan olabilir. Evet de Hayır da diyen olabilir. Bu ülkenin menfaatleri için herkes bir karar verecek. Fenerbahçe kimliğini meydana getiren insanların kararlarına biz saygı göstermek durumundayız. Bu yüzden ben üye de olsaydı, Rıdvan’ı üyelikten atmazdım.

-3 Temmuz devam ediyor. Bazı şeyler değişmeden de devam edecektir. Ben sayın cumhurbaşkanına da söyledim, ‘Bir tek siz mücadele ettiniz. Sizin yanınızda bakanlarınız, millet vekilleriniz yoktu’ dedim. Bunu hep söyledim. Bugün de söylüyorum..

-FETÖ’yü şikayet eden tek kurum var, o da Fenerbahçe Spor Kulübü… Bu örgütü şikayet ettiğimiz için 20 Şubat’ta dava başlayacak, bizler de katılacağız. Peki biz bu davayı neden açtık? Evimizde oturup, zaten açılmış mahkemelerin kararını beklerdik! Ama herkes saklanıyor, herkes kaçıyor. Biz mücadele edenler, bizler için yapılan hakaretleri görmeden mücadele ediyoruz ama mücadele etmesi gerekenler de saklanıyor.


-Futbol takımına takviye için çalışıyoruz. Yabancı bir oyuncuyla ilgili belli bir noktaya geldik. ‘Alırız ya da alamayız’ diyemem. Eskisi gibi transfer konusunda rahat değiliz. Kur çok arttı. Geçen sezondan bu yana yüzde 30 kur artışı olmuş. Siz hiçbir şey yapmadan borcunuz yüzde 30 arttı demektir bu…

-Samandıra’da bir arazi temin edip, üniversite kampüsü için hazırlıklara başladık. Ataşehir’de Ülker’le olan ortak araziyi üstümüze almayı düşünüyoruz..

-Quaresma’nın avukatı aradı bizi. Bizim menajerle görüştüler. Benimle görüşmek istediler, kabul etmedim. Başka oyuncular da bize gelmek istiyor. Kabul etmedik. Hepsini söylerim. Ama o çocuklara yazık…

-Hakemler sahaya çıktıklarında kafaları başka yerde. Bazılarının miladı dolmuş. Bunları artık emekli yapmak lazım.

-Federasyon seçimi için birkaç kulübü aradım. Sağolsunlar, bu operasyonda birlikte hareket edeceğimizi söylediler. Benden sonra o başkanları bir kulüp başkanı aramış. Sayın Cumhurbaşkanı, böyle bir toplantı istemiyor demiş Sayın Cumhurbaşkanı böyle bir toplantıyı neden istemesin ya?

-TFF’yi Cumhuriyet Başsavcılığı’na veriyorum. Suç örgütü kurma ve barındırma! Hafta başı müraacatı yapacağız.

-İlhan Cavcav vefat etti, benim de ölmemi bekliyorlar herhalde. Onları göndermeden ölmeyeceğim! Bunu bilsinler!

Kaynak: t24

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here