Ana sayfa Gündem Rıdvan Dilmen, TFF Başkan adaylığını resmen açıkladı..

Rıdvan Dilmen, TFF Başkan adaylığını resmen açıkladı..

38
0
PAYLAŞ

Rıdvan Dilmen’den TFF başkanlığı ve Arda Turan sözleri..

Eski futbolcu ve yorumcu Rıdvan Dilmen, TRT Spor’da katıldığı bir programda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. “Futbolu dizayn etmek için al anahtarı derlerse, alırım. Federasyon başkanlığında falan gözüm yok” diyen Rıdvan Dilmen, TFF’nin misyonunu tamamladığını belirtirken, Arda Turan ve Ampute Milli Takımı’nın Avrupa şampiyonu olmasıyla ilgili de konuştu.

Eski futbolcu ve yorumcu Rıdvan Dilmen, TRT Spor’da katıldığı bir programda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Futbol Federasyonu’nunda değişim zamanının geldiğini söyleyen Rıdvan Dilmen, “Türkiye’de futbol federasyonu misyonunu tamamlamıştır. Ampute Milli Takımı’na sarılmış gidiyorlar.

Senelerdir bir yabancı kuralı olsun diyorlar, bir olmasın diyorlar. Video hakem bir gelsin diyorlar, bir gelmesin diyorlar. A Milli Takım’da 5 oyuncu bir gidiyor, bir geliyor” dedi.

Fatih Terim ile arasında bir sorun olmadığını söyleyen Dilmen, “Fatih hocayla ben aylardır görüşmüyorum. Benim Fatih hocayla ne sorunum olabilir. Ben evine bile giderdim eskiden…

Bir kere karşılaştık hanımı selam verdi kendisi vermedi. Kendine göre haklıdır. O bakmayınca ben de kafamı çevirdim.” diye konuştu.

Ampute Milli Takımı’mızın şampiyonluğu hakkında da görüş bildiren Dilmen, “Çok güzel bir duygu. Sokağa çıkalım 10 kişiden 8’i Ampute Milli Takımımızın yarı finale nasıl geldiğini bilmez…

Ampute Milli Takımımızı daha fazla gündemde tutmalıyız. Sevineceğiz, gurur duyacağız. Ampute Milli Takımı ile bir özel maçta karşılaştık. 6-1 yendiler bizi ben gol attım, yuhaladılar izleyenler…

Ama ben gol attığım kaleci ile forma değiştirdim. Bir de son günlerde “adam”, “adam gibi” şeklinde söylemler var. O işin terazisi olmaz. Dünya Kupası’na gidemeyenler de adam…

Şampiyon takımımız da adam, gidemeyen Arda da adam. Böyle kıyaslamak beni üzüyor” ifadelerini kullandı.

Arda Turan’ın Milli maçtaki hareketini değerlendiren Dilmen, “Arda’nın yedek kulübesine giderken gülmesi aslında ağlamaktır…

“Yarım dakika sonra ağlamış zaten yedek kulübesinde. Tarkan benim hayran olduğum biri. Konserine giderim, kaçırmamaya çalışırım. Dünya çapında biri. Singapur’da Arda’yı mı tanırlar Tarkan’ı mı?

Arda’yı tanırlar… Böyle bir dünya çapında oyuncumuz var. Arda Turan, Türkiye futbol tarihinin 1 numarasıdır tanıtım açısından. Kendini korusaydı, 3 tane heykelini dikerdik” dedi.

Yapılan tesisler hakkında da konuşan Dilmen, “Riva’yı bizim federasyonumuz falan yapmadı. Devlet yaptı. Hala sizin liginiz devletin elinde. Spor Toto Süper Ligi. Yayın haklarınız Arapların elinde. Yani sizin başarınız falan yok. Seneye Eylül’e kadar maç yok. Bu şanstır şanssızlık değil” diye konuştu.
Federasyon başkanlığına ‘aday ol’ denirse olacağını söyleyen Rıdvan Dilmen, “Futbolu dizayn etmek için al anahtarı derlerse, alırım. Federasyon başkanlığında falan gözüm yok. Ama federasyon başkanı bana hesap falan sormayacak, 4-5 yıl sonra Türkiye’ye veririm hesabı” değerlendirmesinde bulundu. (mynet)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here