Ana sayfa Gündem SICAK GELİŞME!. Galatasaray, Fenerbahçe’nin yıldızıyla pazarlık masasında!.

SICAK GELİŞME!. Galatasaray, Fenerbahçe’nin yıldızıyla pazarlık masasında!.

57
0
PAYLAŞ

Galatasaray’da Hasan Ali Kaldırım sesleri!.

Galatasaray'da Hasan Ali Kaldırım sesleri!

Galatasaray, Fenerbahçe’nin sol beki Hasan Ali Kaldırım’ı transfer listesinin ilk sırasına aldı..

 

Galatasaray’daki izleme komitesi, Türkiye ve yurt dışında transferi mümkün olan isimleri teknik direktör Igor Tudor’a sunarken, bunlar arasına, Fenerbahçe’yle sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Hasan Ali Kaldırım’ı da koydu.

Sarı-kırmızılılar, Fenerbahçe’de istikrarlı ve mücadeleci futboluyla beğeni toplayan oyuncunun transferinde Tudor’un değerlendirmesine göre hareket edecek.

Hırvat teknik adamın yerleştirmeye çalıştığı 3-4-3 sisteminde Hasan Ali’nin hem geride hem de orta alanda bu formatta oynayabilecek özellikte olması, Galatasaray’ın bu transferde iştahlı olmasına yol açtı. Fiziksel olarak Hasan Ali’nin iyi düzeyde olması da, Tudor’un bu transfere olumlu bakabileceğine işaret ediyor.

FIFA kuralları gereği sözleşmesi yaz döneminde bitecek futbolcularla görüşmek mümkün olurken, Türkiye’de ise bu farklı işlemekte… Talimatlara gere Galatasaray, transfer görüşmesi yapabilmek için sözleşmenin tamamlanmasını beklemek zorunda kalacak. Sarı-kırmızılılar da zaten etik kurallar gereği ligin bitimi sonrasında harekete geçecek.

Galatasaray’ın, bonservisi elinde olacak olan Hasan Ali’ye Fenerbahçe’nin teklif edeceği rakamın üzerinde bir para önereceği belirtildi.

(Milliyet)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here