Ana sayfa Gündem ‘Şike’den hapis yatan Şekip Mosturoğlu: “6 yılın hesabını soracağız!.”

‘Şike’den hapis yatan Şekip Mosturoğlu: “6 yılın hesabını soracağız!.”

24
0
PAYLAŞ

Şekip Mosturoğlu: 6 yılın hesabını soracağız!.

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Trabzonspor’un başvurusunun CAS tarafından reddedilmesinin ardından kulübün televizyonunda önemli açıklamalarda bulundu. Mosturoğlu yaptığı açıklamada ‘Bugüne kadar Fenerbahçe hep savunmadaydı. Bundan sonra bizim de aktif olduğumuz süreçler olacak’ diye konuştu.

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, CAS kararı ve Yargıtay’ın Aziz Yıldırım’ın beraat kararını onaylama talebini değerlendirdi. Fenerbahçe TV’de konuşan Mosturoğlu, Yargıtay’ın kararının ardından bazı hamleler atacaklarının mesajını verdi.

Şekip Mosturoğlu’nun FB TV’de yaptığı açıklamalar;

  • “Sanıyorum Yargıtay 6-8 aylık süreçte son kararı verecektir. Yargıtay kararı açıklandıktan sonra bizim de atacağımız adımlar olacak. Taraftarımız ilk günden bu yana bizim haklı olduğumuza inanıyordu. Fenerbahçeli olup da UEFA’dan CAS’tan ceza almamız için lobi yapanları da tarih yazacak. İsmen hepsini biliyoruz. Infantino hani Türkiye’ye gelmişti. Fenerbahçe’yi küme düşürecekti. Ne oldu bunları yazanlara? Neredesiniz? Bugüne kadar Fenerbahçe hep savunmadaydı. Bundan sonra bizim de aktif olduğumuz süreçler olacak. Trabzonspor’un hukuki mecralardaki arayışına bir şey söyleme hakkımız yok. Onlar da kendilerince hak arayışı içindeler. Futbolda FETÖ daha temizlenmedi. Devletin öncelik listesi var herhalde. O bittikten sonra futbola da sıra gelecek. Son 6 yılda Fenerbahçe’nin çektiği eziyetlerin hesabının verilmemesi mümkün değil. Aziz Yıldırım’ın konuşmasından sonra Beşiktaş, şike-kumpas davasına katıldı. TFF hala müdahil olmadı. Dışarıdan izliyor.”
  • Hatırlanacağı gibi Şekip Mosturoğlu Şike Davası kapsamından 7 Tem muz 2011’de tutuklanmış ve 25 Şubat 2012 Cumartesi  günü tahliye edilmişti..
  • Kaynak: Yeni Şafak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here