Ana sayfa Gündem ŞOK İDDİA!. Fenerbahçe Van Persie’nin sözleşmesini feshetti!.

ŞOK İDDİA!. Fenerbahçe Van Persie’nin sözleşmesini feshetti!.

66
0
PAYLAŞ

Van Persie kadro dışı kalabilir!.

Futbol kamuoyu bu haberle çalkalanıyor..

Fenerbahçe’ye yakın kaynaklardan gelen haberlere göre Van Persie de sıcak saatler yaşanıyor..

Alınan bilgilere göre; sarlacivertli yönetim sakatlığı son derece ciddi olan ve sezonun ilk yarısını kapattığı ileri sürüler Van Persie’nin sözleşmesini feshetti.. Van Persie ile yapılan görüşmelerde anlaşma sağlandı..

Bu nedenle Van Persi, sarlacivertli takımın resmi kadrosundan çıkarıldı..

Hollandalı yıldızdan boşalan kontenjana ise yine yabancı bir oyuncu transfer edilecek.. Bu oyuncunun mevkisini ise sol bek olduğu öğrenildi..

İŞTE AYRINTILAR:

Van Persie kadro dışı kalabilir

Sarı-lacivertli takım transferin son gününde 1 ismi daha kadrosuna katmayı planlıyor. Ancak bu durumda kadrodaki yabancı sayısı 15 olacak! Kurallar gereği Türkiye Futbol Federasyonu’na en geç pazartesi günü bildirilecek kadro listesinde en fazla 14 yabancı oyuncu yer alabiliyor. Bu da Aykut Kocaman’ın kritik bir karar vermesine neden olacak.

Eldeki futbolculardan biri, listenin dışında kalacak. Bu ismin Robin van Persie olması yüksek ihtimal! Hollandalı oyuncu milli takımda dizinden sakatlanmıştı. Tecrübeli futbolcu 3 haftada iyileşeceğini söylese de sürecin bundan daha uzun olacağı öğrenildi.

Maaşını FIFA ödeyecek

Sarı-Lacivertliler, Van Persie’yi Süper Lig kadrosunun dışında tutarak ocak ayına kadar oynatmamayı düşünüyor. Yıldız futbolcunun milli takımda sakatlanması ve iyileşme sürecinin en az 1 ay olması halinde de oynayamadığı dönemdeki ücreti FIFA tarafından ödenecek. Bu durumda Sarı-Lacivertliler 2 milyon Euro’ya (8.2 milyon TL) yakın bir yükten de kurtulmuş olacak.

(Fanatik)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here