Ana sayfa Gündem TEOG sınav sonuçlarını en hızlı nasıl öğrenirsiniz?

TEOG sınav sonuçlarını en hızlı nasıl öğrenirsiniz?

24
0
PAYLAŞ

TEOG sınav sonuçları..

 

TEOG sınav sonuçları 2017 – e-okul hızlı giriş ekranı

Binlerce öğrenciyi ilgilendiren Teog sınav sonuçları açıklandı. Peki sınav sonuçlarını en hızlı ve en kolay nasıl öğrenirsiniz?

İŞTE DETAYLAR:

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan açıklamada, 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçlarının, e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nden öğrenilebileceği belirtildi.

Son dakika… TEOG sonuçları biraz önce açıklandı. MEB’den gelen son dakika açıklaması şöyle “2. dönem merkezi ortak sınav sonuçları açıklandı.
TEMEL Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavının ikinci dönem sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan açıklamada, 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçlarının, e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nden öğrenilebileceği belirtildi.

MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklama şöyle:
“8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçları açıklanmıştır. 8. sınıf öğrencilerine yönelik 26-27 Nisan tarihlerinde yapılan 2. dönem merkezi ortak sınavları ve 20-21 Mayıs tarihlerinde yapılan mazeret ortak sınavlarının değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. 2. dönem merkezi ortak sınavlarına 1 milyon 185 bin 328 öğrenci katılmıştır. Sınav sonuçları e-okul sistemine öğrencilerin ders yazılı notu olarak işlenmiştir. Öğrenci ve veliler, sınav sonuçlarını e-okul sistemi üzerinden öğrenebileceklerdir”

TEOG sonuçları için tıklayın…

Teog puan hesaplama nasıl yapılır?

MEB’in kullanıma sunduğu TEOG Puan Hesaplama sistemi sayesinde öğrenciler, puanlarını tahmini olarak hesaplayabilirler. Bunun için aşağıdaki linkten TEOG PUAN HESAPLAMA ekranına giriş yapılması gerekiyor.

İlişkili Haber

Teog sonuçları 2017 e-okul giriş MEB – Hemen tikla ve sonuçları öğren..

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG sınavının tamamlanmasının ardından sonuç açıklama tarihini merak eden on binlerce öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı üzerinden araştırma gerçekleştirdi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçları bugün (31 Mayıs) saat 10.00’da açıklanacak.

Teog sonuçları nasıl sorgulanacak?

TEOG sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ”Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş” yapmaları gerekmektedir. Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece TEOG sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son notları ve en son devamsızlık bilgisine de ulaşılabiliyor.

TEOG’da dereceye giren öğrencilere

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğünce TEOG sınavlarında dereceye giren öğrencilere ve ailelerine yemek verildi.15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anadolu Lisesi öğrenci yurdu yemekhanesinde verilen yemeğe İlçe Eğitim Müdürü İlhan Cebeci, Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Ali Özdemir, Abdulbari Alp, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.İlçede eğitimin geliştirilmesi noktasında ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden İlçe Eğitim Müdürü İlhan Cebeci, “TEOG sınavlarında ilçemiz okullarından dereceye giren öğrencilerin bu başarıları bizleri gururlandırmıştır. İlçe Eğitim Müdürlüğü olarak bu başarıda pay sahibi olan öğrenci, öğretmen, idareci ve aileleriyle yemekte bir araya gelmek istedik. İnşallah daha güzel başarılarda yine hep birlikte olacağız” dedi.

TEOG birincileri ödüllendirildi!

Kütahya’nın Domaniç Çukurca Beldesi Belediye Başkanı İlyas Tosun, TEOG sınavında ilçe genelinde birinci olan 8. sınıf öğrencilerini İstanbul gezi ile ödüllendirdi.Çukurca Belediye Başkanı İlyas Tosun, yaptığı açıklamasında, “İlçe genelinde okulumuz Çukurca Şehit Veli Selçuk Ortaokulu olarak etkinlikleri ve başarıları ile göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. En son yapılan TEOG sınavında ilçemiz birincisi olan 8.’nci sınıf öğrencilerini sınıf olarak ödüllendirerek İstanbul’daki uluslararası park ve eğlence merkezi olan Vialand Tema Park’a gezi düzenledik. Üstün başarılarından dolayı başta okul müdürü olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkür ederim. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Sınav sonuçlarına nasıl itiraz edilir?

Sınav sonuçlarına itiraz için sistem üzerinden işlem yapılabilmektedir. Öğrencinin girdiği sınavda itiraz edebilme hakkına sahiptir. MEB bunun için bir takım şartlar istemektedir. Şartlar için “Tüm alanları doğru ve eksiksiz doldurmanız ve itiraz konunuzu doğru seçmeniz, işlemlerinizin daha hızlı sonuçlanmasına neden olacaktır. Ders isimlerini, kitapçık türünüzü ve soru itirazlarında soru numarasını mutlaka belirtiniz.” yazısı gözükecektir. Öğrenci itiraz için T.C. Kimlik Numarası, cüzdan seri no’su, güvenlik kodu ile giriş yapabilir, öğrenci sınav sonuçlarına itiraz edebilir.

Dokuz yıldır faaliyetini sürdüren e-okul veli, öğretmen, öğrenci arasındaki ilişkiyi teknolojik açıdan en iyi yere getirmeye çalışıyor. 2007 yılından önceki süreçlerde, koodirnasyon eksikliği yüzünden birçok öğrenci tam olarak kendini yetiştirememiştir. Öğretmen ve veli arasındaki kopukluğun en büyük bedelini öğrenciler yaşamıştır. Her ne kadar veli toplantıları gerçekleşse de, bu toplantılar birebir değil, genel olarak gerçekleşmiştir. Bu da öğrencinin gerek ders başarısını gerek ahlaki durumunu oldukça etkilemiştir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu sistemi sayesinde daha profesyonel, daha modern ve en önemlisi öğrencinin üzerinden daha iyi bir eğitim sağlanmıştır. 2007 yılında açılan  site, ilk başlarda sadece öğrencinin sınav notalarına göre sistemini kurarken, ilerleyen yıllarda büyük bir yol katetmiştir. Bu da veli açısından oldukça önem taşımaktadır. Evladını en iyi şekilde takip edebilmekte ve ona göre tedbir sağlayabilmektedir. Sistemin üç farklı girişi bulunmaktadır.

Öğretmen/idari giriş, öğrenci girişi-veli bilgilendirme sistemi girişi. Öğretmenler ve idareciler, öğrencilerin notlarını, davranışlarını, başarı grafiğini kendi sistemi üzerinden girebilmektedir. Öğrenci girişi ise okuldaki sınav notlarını, başarısını veya başarısızlığını öğrenci sistemi içerisinde görebilir. Veli, ise bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencinin görmediği, öğretmenin öğrenciyle alakalı düşüncelerini bu sistem üzerinden görebilmektedir. Veli ve öğrenci TC Kimlik üzerinden sistemi kaydedebilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri bu sistemin daha çok yararlı olabilmesi içinde dünya üzerindeki eğitim sistemi üzerinden hareket etmektedir. Yetkililer, öğrencilerin başarısının daha iyi olabilmesi için teknolojinin tüm imkanlarından yararlanmaktadır. Avrupa’daki ve Amerika’daki sistemler incelenmektedir ve bu inceleme üzerinden Türkiye’deki sistemi daha iyi bir şekilde entegre edebilmektedir. MEB, e-okul sistemini 2016-2017 yıllarında görsel olarak değiştirmiştir ve görsellik açısından daha rahat ve daha hızlı sonuçlar almayı bekliyor. İlerleyen zamanlarda bu sistemin daha çok gelişmesi beklenilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here