Ana sayfa Gündem Terim: “Televizyon başındakilere rahat bir maç izlettik!.”

Terim: “Televizyon başındakilere rahat bir maç izlettik!.”

51
0
PAYLAŞ

“Kimsenin tedirgin olduğunu sanmıyorum”

"Kimsenin tedirgin olduğunu sanmıyorum"

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in 2-0 kazanılan Finlandiya maçının ardından düzenlediği basın toplantısında flaş açıklamalar yaptı..

İŞTE O SÖZLER:

“Her maçın kendi içinde önemi bir hayli fazla. Kosova maçı bizim için ciddi bir maç olacak. Arnavutluk’ta oynayacağız 11 Haziran’da. Kosova herkese her şeyi yapacak bir takım. Doğru oynadık. İlk yarının sonunda direğimizden dönen topun dışında pozisyon vermedik. Pozisyon bulduk, 3 puan çok önemliydi. Şimdi Kosova ile oynayacağız. 3 puanla devam edersek pozisyonumuzun daha değişik yerde olacağını düşünüyorum. O zaman 2-2 kalıyoruz. Bir anlamda Avrupa Şampiyonası elemelerine benziyor.. Haziran’ı da iyi bitirirsek avantajlı olabiliriz. Hırvatistan ile evimizde oynuyoruz diye büyük avantajımız var diyemeyiz ama seyirciyle oynamak bir avantaj. Hırvatistan, İzlanda her yerde her şeyi yapabiir. Son maçın Finlandiya oluşu düşünebileceğimiz bir durum olur. 3-3 gitmekte yarar var, bizi nereye götürür bilemiyorum. Oyuncularımı tebrik ediyorum, Antalya seyircisine teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımız bize destek oldu. Antalya şehrine teşekkür ediyoruz.

İyi başladık. Golleri erken bulduk. Arda, Yunus, Volkan, Olcay ve Cenk… 5 tane hücumcu ile başladık. Doğru oynadık. Kendi alanımızı iyi kapatan, zaman zaman rakibi sıkıştıran geçişlerde ani baskınla rakibi sıkıntıya sokan bir oyun oynadık. Devre sonuna doğru hafif düşmeler oldu. Niyetimiz çok açıktı, ödün vermek istemedim. Okay’ın oraya gelmesiyle güvenle yorulanları çıkardık. Doğru oynadık dememin sebebi; rakip bizi hiç zora sokamadı. Geride Mehmet ve Ömer, beklerde Gökhan ve İsmail ve önlerinde Selçuk müthiş oynadılar. Pozisyon vermedik. Son saniyeye kadar kovaladık. Pozisyonlar bulduk. İzlanda gibi yüksek oyunculardan kurulu bir takım. Kimsenin televizyon başında tedirgin olduğunu sanmıyorum. Rahat bir maçtı.

2-0 yeneceksek bu oyuna itirazım yok. Muhakkak hep bir iyi oyun daha vardır. Çok daha farklı yapabilirdik. Her beraberlik her mağlubiyet bizi sıkıntıya sokacak. Hatanın bedellerinin ağır olduğu bir ortamda oynamak kolay değil. 2-0’da oyun kopmaz. 3-0’da belki ama 2-0’da maç kopmaz. Oyunu kontrol etmek ve kontrollü gitmek çok önemli. Hiç pozisyon vermemek bizim için çok önemli. Mehmet Topal müthiş oyandı. Ömer de. Daha iyini yapabiliriz. Volkan’ın sıkıntısı vardı. Daha iyisini ister miyim? İsterim. Net olarak memnunum. Kosova daha çok pozisyona girdi, o maç da 2-0 bitti ama ondan memnun değilim. Finlandiya uzun zamandır 2-0 yenildi mi?

Cenk Beşiktaş’ta da atıyor. İnşallah bundan sonraki kupalarda da atar. Kafa golü de güzeldi. Devamlı 24 Mart’ta oynayalım. Seviniyorum onun adına, çok çalşıyor. Beklentileri karşılıyor. Belki ileriki maçlarda çift atak oynacağız zaman zaman. Belki daha da rahatlar. Bu fizikli defanslarla tek başına mücadele etmek kolay değil.

Kulüplerimizin maç başına anlaşmaları varsa, ekonomik sıkıntı oluyor. Benche soyunan her oyuncu girme ümidi taşır. Tribüne gönderdiğiniz her oyuncu dışlanmış hisseder. Biraz para kaybetmek bir şey kaybettirmez ama oyuncu kaybettirmek çok şey kaybetirir. 20+3 önerimi o nedenle söylemiştim. Genç oyuncu girer falan. Federasyona söyleyeceğim. Kulüplerimizle de konuşacağız. Kulüplere makul gelebilir. 18 dışında 10 oyuncu kalıyor. Futbolun doğasında bu var ama 5 oyuncu daha oraya alabilirsek daha hazır olabilirler.

Bizim için gelmeleri önemli taraftarlarımızın. Bir ara dalgalandılar, iyi şeyler söylediler. Sesli isterdik ama dolu oynamak önemli”

Kaynak: Ajansspor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here