Ana sayfa Gündem TÜRKİYE TEK YUMRUK!.

TÜRKİYE TEK YUMRUK!.

74
0
PAYLAŞ

Beşiktaş – Bursaspor maçı sonrası Vodafone Arena Stadı’nın önü ve Maçka Parkı’nda düzenlenen terör saldırısında şu ana kadar bildirilene göre 30 emniyet mensubu, 7 sivil ve kimliği belirlenemeyen bir kişi şehit oldu ve 155 kişi de yaralı olarak hastanelerde tedavi altında.

Dün geceden beri olay yeri inceleme ekipleri tarafından denetim altında tutulan stat kulüp yetkilileri tarafından bayraklarla donatıldı. Terör saldırısı nedeniyle bir gün süreyle milli yas ilan edilmesinin ardından stadın önündeki bayrak da yarıya indirildi.

Vodafone Arena yakınında düzenlenen bombalı hain saldırılar nedeniyle ülkemizde bir günlük milli yas ilan edilirken bütün bayraklar da yarıya çekildi.

TC Başbakanlık Koordinasyon Merkezi’nin “10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul’da meydana gelen menfur terör saldırısı sonucunda, hayatını kaybedenlerin acı kaybından dolayı 1 gün süreyle milli yas ilan edilmesi ve bütün bayrakların yarıya çekilmesi uygun görülmüştür” talimatı sonrası Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena‘da bayraklar yarıya indirildi.

(habertürk)

Saldırı noktasında büyük kalabalık!.

38 kişinin şehit olduğu Beşiktaş’taki saldırı noktasına çok sayıda vatandaş geldi.

Hain terör saldırısını protesto etmek için İstanbul’un her köşesinden gelen vatandaşlar patlamanın olduğu noktaya çiçek bıraktılar dualar okudular.

Saldırı nedeniyle Beşiktaş‘ta kapatılan yolların çalışmaların ardından ulaşıma açılması üzerine bir grup vatandaş bölgeye geldi.

Burada Türk bayrağı açan vatandaşlar, şehitler için dua okudu. Ayrıca olay yerine karanfil bırakan vatandaşlar, “Şehitler Ölmez”, “İdam Geri Gelsin” şeklinde slogan attı.

Şehitleri anmak ve saldırıyı protesto etmek üzere bölgeye gelen CHP’liler de “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” şeklinde slogan attı.

Bu arada bir grup vatandaş ile yabancı basın mensupları arasında tartışma yaşandı. Gruptan bir kadın, yabancı bir televizyon muhabirine yönelik, “Ben Kürdüm, Türküm, Suriyeliyim… Suriye‘deki savaşı durdurun” dedi.

Polisin bölgede bazı noktalardaki bekleyişi sürüyor.

(hürriyet)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here